Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 645/25

17.03.2025 wyrok
uwzględnione
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Wykonawca jest podmiotem, który złożył ofertę w postępowaniu ‎ i jest zainteresowany uzyskaniem zamówienia, natomiast jego oferta została przez Zamawiającego odrzucona....

KIO 2190/22

05.09.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei
Meritum

Zamawiający uwzględnił w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu przed otwarciem rozprawy. Izba na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp stwierdziła, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego na posiedzeniu niejawnym i, zgodnie z przepisem art. 568 pkt 3 ustawy Pzp, orzekła jak w sentencji. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art. 557 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 1896/20

21.08.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei
Meritum

przesądza, że czynność wniesienia sprzeciwu, podjęta przez pana P. K., jest nieważna i nie wywołuje skutków prawnych dla strony, wiążących się z przedmiotową czynnością. Zastrzec należy również, że w przypadku braku pełnomocnictwa przy zgłoszonym sprzeciwie, wnoszonym przez pełnomocnika taki sprzeciw winien zostać uznany za nieskuteczny na posiedzeniu niejawnym i sprawa powinna zostać umorzona....

KIO 1067/08

17.10.2008 wyrok
oddalone
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei
Meritum

Z cz. IV pkt 5 Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia wynika, że o udzielenie zamówienia będą mogli ubiegać się wykonawcy, którzy złożą ważną i odpowiednią ofertę oraz wykonali w okresie ostatnich trzech lat, a jeżeli okres działalności jest krótszy, to w tym okresie minimum 3 odpowiadające swoim rodzajem dostawy lub usługi stanowiącym przedmiot zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 800 000,00 zł brutto....

KIO 1067/08

17.10.2008 wyrok
oddalone
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei
Meritum

Z cz. IV pkt 5 Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia wynika, że o udzielenie zamówienia będą mogli ubiegać się wykonawcy, którzy złożą ważną i odpowiednią ofertę oraz wykonali w okresie ostatnich trzech lat, a jeżeli okres działalności jest krótszy, to w tym okresie minimum 3 odpowiadające swoim rodzajem dostawy lub usługi stanowiącym przedmiot zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 800 000,00 zł brutto....

KIO 817/08

22.08.2008 wyrok
oddalone
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei
Meritum

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, zwana dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655), zwanej dalej „ustawą Pzp”, wszczęła, w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia na „Opracowanie wynikowej wersji i stabilizacja elementów systemu referencyjnego na sieci dróg wojewódzkich Województwa Dolnośląskiego....

KIO 816/08|KIO 817/08

22.08.2008 wyrok
oddalone
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei
Meritum

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, zwana dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655), zwanej dalej „ustawą Pzp”, wszczęła, w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia na „Opracowanie wynikowej wersji i stabilizacja elementów systemu referencyjnego na sieci dróg wojewódzkich Województwa Dolnośląskiego....

KIO 817/08

22.08.2008 wyrok
oddalone
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei
Meritum

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, zwana dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655), zwanej dalej „ustawą Pzp”, wszczęła, w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia na „Opracowanie wynikowej wersji i stabilizacja elementów systemu referencyjnego na sieci dróg wojewódzkich Województwa Dolnośląskiego....

KIO 816/08

22.08.2008 wyrok
oddalone
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei
Meritum

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, zwana dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655), zwanej dalej „ustawą Pzp”, wszczęła, w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia na „Opracowanie wynikowej wersji i stabilizacja elementów systemu referencyjnego na sieci dróg wojewódzkich Województwa Dolnośląskiego....