Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

21 orzeczeń w bazie

KIO 3490/25

06.10.2025 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 3082/25

03.09.2025 postanowienie
umorzone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie
Meritum

Odwołujący Prokom Construction spóła z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Sosnowcu w dniu 2 września 2025 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 24 lipca 2025 2025 r. ‎ w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na usługę pełnienia nadzoru nad realizacją robót oraz zarządzanie kontraktem pn.: "Budowa obwodnicy Zatora w ciągu drogi krajowej nr 28” (pro...

KIO 1919/23

17.07.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie
Meritum

Z uwagi na to, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie, zgodnie art. 568 pkt 1 ustawy P.z.p. oraz § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz.U. poz. 2453), oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Wobec powyższego, orzeczono jak w sentencji. O kosztach postępowania orzeczono na podstawie § 9 ust....

KIO 458/21

26.02.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie
Meritum

Zamawiający Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Odział w Krakowie prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest zadanie o nazwie: „Kontynuacja projektowania i budowa drogi ekspresowej S7 od granicy województwa świętokrzyskiego do Krakowa, odcinek: węzeł Widoma (bez węzła) – Kraków (z włączeniem do węzła Nowa Huta)”....

KIO 246/21

22.02.2021 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Zgodnie z art. 90 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. poz. 2020 ze zm.), do postępowań o udzielenie zamówienia, o których mowa w ustawie Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r., wszczętych i niezakończonych przed dniem 1 stycznia 2021 r. stosuje się przepisy dotychczasowe, tj. przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz....

KIO 1165/20

19.06.2020 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 189 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 1458/19

08.08.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie

KIO 1635/18

30.08.2018 wyrok
uwzględnione
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada legitymację do wniesienia odwołania, zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 Pzp. Izba ustaliła co następuje W pkt 7.2.3 lit. b IDW Zamawiający określił następujący warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej odnośnie osób: Wykonawca musi wskazać osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, doświadczeniem i wykształceniem odpowiednim do funkcji, jakie zostaną im powierzone...

KIO 910/18

21.05.2018 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia....

KIO 326/18|KIO 327/18

22.03.2018 wyrok
uwzględnione
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie
Meritum

Sygn. akt KIO 326/18 Skład orzekający stwierdził, że Odwołujący jest legitymowany, zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 Pzp, do wniesienia odwołania. Izba dopuściła i przeprowadziła dowody z treści SIWZ, oferty Przystępującego, pisma Zamawiającego do Konsorcjum M z 26 stycznia 2018 r., odpowiedzi Przystępującego z 30 stycznia 2018 r., wykazu usług złożonego przez Konsorcjum M w odpowiedzi na wezwanie z art. 26 ust....