Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

KIO 1026/26 | KIO 1044/26

14.04.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Janikowo
Meritum

W niniejszej sprawie, Izba stwierdziła, że oba odwołania nie zawierają braków formalnych oraz terminowo zostały uiszczone od nich wpisy w wymaganej wysokości. Nadto, odwołania nie podlegają odrzuceniu na podstawie art. 528 PZP. Izba uznała również, że Odwołujący są uprawnieni do wniesienia odwołań do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Jak wynika z odwołań, obaj Odwołujący złożyli w niniejszym postępowaniu oferty. Oferta wykonawcy ECOUTILITY sp. z o.o....

KIO 3711/25

17.10.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Janikowo
Meritum

nie można było przyjąć, że odwołanie podlegało odrzuceniu ‎ na podstawie art. 528 pkt 5 i 3 ustawy Pzp. Zamawiający w uzasadnieniu podstaw odrzucenia odwołania podał, że zostało wniesione z uchybieniem 5 dniowego terminu, zarzut odwołania (zaniechanie odtajnienia dokumentów i informacji zastrzeżonych przez przystępującego w wyjaśnieniach rażąco niskiej ceny) to powielony zarzut z odwołania z 11 sierpnia 2025 r. (jeden z dwóch zarzutów alternatywnych: 1....

KIO 3824/25

14.10.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Janikowo
Meritum

Zamawiający Gmina Janikowo, ul. Przemysłowa 6, 88-140 Janikowo, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Ludzisko i Balice”, nr referencyjny: RI.K.271.7.2025. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych 11 czerwca 2025 r. pod numerem 2025/BZP 00273588....

KIO 3409/25

29.09.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Janikowo
Meritum

Gmina Janikowo (dalej: „Zamawiający” ), prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane, pn „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Ludzisko i Balice” , znak sprawy RI.K.271.7.2025. Przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jest prowadzone na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), dalej: „ustawa Pzp” ....