Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 606/26

05.03.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Lubliniec
Meritum

Zamawiający – Gmina Lubliniec – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych znajdującego się w Lublińcu przy ul. Spokojnej 2A . Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 67624-2026. Wykonawca FCC Lubliniec Sp. z o.o....

KIO 5269/25

22.12.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Lubliniec
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawca 4NetiC Technology spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Wilkasach, 22 grudnia 2025 r., tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 25 listopada 2025 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego na dostawy pn. „Dostawa sprzętu dla Gminy Lubliniec na potrzeby realizacji projektu Cyberbezpieczny Samorząd”, znak sprawy: ZZ.271.00020.2025....

KIO 4011/25

23.10.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Lubliniec
Meritum

Gmina Lubliniec z siedzibą w Lublińcu (dalej „zamawiający”) prowadzi postępowanie ‎ o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, o wartości wyższej, niż kwoty progów unijnych, o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 11 września ‎ 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz....

KIO 2562/24

19.08.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Lubliniec
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie podstawowym, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy, a następnie zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę bez przeprowadzenia negocjacji. Wartość zamówienia nie przekracza progów unijnych, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp....

KIO 2737/23

02.10.2023 wyrok
oddalone
Gmina Lubliniec
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Interes we wniesieniu odwołania wynika z faktu, iż w przypadku uwzględnienia zarzutów odwołania jego oferta uplasuje się na pozycji pierwszej w rankingu ofert....

KIO 2407/23

23.08.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Lubliniec
Meritum

Zamawiający – Gmina Lubliniec, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „ Wykonanie projektu budowlanego oraz programu funkcjonalno-użytkowego budowy dwupoziomowego skrzyżowania kolejowo-drogowego ‎ w ulicy Częstochowskiej w Lublińcu wraz z budową przejścia podziemnego ”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w D.U.U.E. z dnia 26 czerwca 2023 r., pod nr 2023/S 120-379294....

KIO 3018/21

17.11.2021 wyrok
oddalone
Gmina Lubliniec
Meritum

Izba wskazuje, że postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 poz. 2019 ze zm. dalej: „ustawa” lub „Pzp”). Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 nowej ustawy skutkujących odrzuceniem odwołania....

KIO 1614/18

30.08.2018 wyrok
oddalone
Gmina Lubliniec
Meritum

miałyby wpływ na wynik postępowania. Zgodnie zaś z dyspozycją art. 192 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Izba uwzględnia odwołanie, jeżeli stwierdzi naruszenie przepisów ustawy, które miało wpływ lub może mieć istotny wpływ na wynik postępowania o udzielenie zamówienia. Powyższe kwestie formalne związane z przebiegiem postępowania odwoławczego nie stanowią jednak przeszkody dla samodzielnej korekty czynności przez Zamawiającego, jeśli w trakcie postępowania odwoławczego poweźmie on inform...