Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 2050/11

06.10.2011 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Lublin
Meritum

Sygn. akt: KIO 2050/11 W pkt 5.4.2.1-2 siwz zamawiający w ramach warunków udziału w postępowaniu wymagał od wykonawców wykazania się dysponowania osobami, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia – Kierownikiem Projektu i Architektem o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu. W pkt 6.2.2 siwz w celu wykazania spełniania ww....

KIO 1037/11

02.06.2011 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Lublin
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane zostało w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 8 stycznia 2011 r., pod numerem 2011/S 5-006657. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia zamieszczona została na stronie internetowej zamawiającego. Pan Grzegorz W. - członek komisji przetargowej - brał udział w przygotowaniu opisu przedmiotu zamówienia, opisu sposobu oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz kryteriów oceny ofert....

KIO 566/11

30.03.2011 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Lublin
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie Izba stwierdziła, że nie zachodzi żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania opisanych w art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Izba stwierdziła także, że Odwołujący ma interes prawny we wniesieniu odwołania w rozumieniu art. 179 ust. 1 i art. 180 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 722/09

19.06.2009 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Lublin
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. 6 KIO stwierdziła, że odwołujący legitymuje się interesem prawnym w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp. Izba uznała, że interes prawny odwołującego w uzyskaniu zamówienia mógłby doznać uszczerbku w przypadku potwierdzenia się zarzucanego naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp poprzez wykluczenie odwołującego z postępowania w sytuacji, gdy wykonawca ten spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia....

KIO 244/08

02.04.2008 postanowienie
odrzucone
Gmina Miasto Lublin
Meritum

Jak wynika z dokumentacji postępowania i wyjaśnień stron złożonych na posiedzeniu oferta, mimo faktu wcześniejszego zbycia przedsiębiorstwa FW Polcourt, została złożona przez osobę fizyczną, Pana Marka Piotrowicza z użyciem powołanej firmy /nazwy/. Kwestia dopuszczalności dalszego korzystania w obrocie gospodarczym z firmy będącej własnością innego podmiotu nie jest zagadnieniem podlegającym rozpatrywaniu przez Izbę....