Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 1544/26

23.04.2026 postanowienie
odrzucone
Gmina Michałowice
Meritum

Odwołanie polega odrzuceniu na podstawie art. 528 pkt 3 w zw. z art. 515 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Pzp. Zgodnie z art. 528 pkt 3 ustawy Pzp, Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Stosownie do art. 515 ust. 1 pkt 1 lit....

KIO 549/26

27.02.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Michałowice
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1260/24

22.04.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Michałowice
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego – Gminę Michałowice, w trybie podstawowym na przebudowę ulicy Przepiórki oraz ulicy Kuropatwy w miejscowości Pęcice Małe (nr postępowania ZP.271.1.9.2024 ), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 04.03.2024 r., 2024/BZP, 00229389, wniesione zostało w dniu 15.04.2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy Rokom Sp. z o.o. z/s w Warszawie (sygn. akt KIO 1260/24)....

KIO 164/23

30.01.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Michałowice
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na: Budowę Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie. Zgodnie z rozdz. XV ust. 10 SWZ, ofertę stanowią: prawidłowo wypełniony Formularz Oferty (według załączonego druku, załącznik nr 1 do SWZ). W myśl ust. 11 pkt 1, wraz z ofertą powinien być złożony kosztorys ofertowy z podanymi cenami jednostkowymi z tabelą elementów scalonych opracowany przez wykonawcę na podstawie przedmiarów. Zgodnie z rozdz....

KIO 1632/20

06.08.2020 wyrok
uwzględnione
Gmina Michałowice
Meritum

W pierwszej kolejności ustalono, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym w charakterze uczestnika postępowania po stronie zamawiającego wykonawcę R. G., prowadzącego w Skierniewicach działalność gospodarczą pod nazwą R. G., Ekomelbud uznając, że zostały spełnione wszystkie przesłanki formalne zgłoszenia przystąpienia wynikające z art....

KIO 65/18

23.01.2018 wyrok
uwzględnione
Gmina Michałowice
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 roku, poz. 1579 ze zmianami; dalej: „Pzp” lub „ustawa”), skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 12 stycznia 2018 roku wobec czynności Zamawiającego z dnia 4 stycznia 2018 roku oraz została przekazana zamawiającemu w ustawowym terminie kopia odwołania....

KIO 540/15

31.03.2015 wyrok
uwzględnione
Gmina Michałowice
Meritum

Izba nie stwierdziła podstaw do odrzucenia odwołania w oparciu o przepis art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, w tym w szczególności w oparciu o powoływany przez Zamawiającego przepis art. 189 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp zgodnie z którym Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione przez podmiot nieuprawniony. 6 Zgodnie z art. 179 ust....

KIO 738/14

30.04.2014 wyrok
uwzględnione
Gmina Michałowice
Meritum

Zamawiający prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie pn. „Przebudowa ul. Raszyńskiej w Michałowicach – etap I”. Szacunkowa wartość zamówienia jest ni sza ni kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp. Zgodnie z pkt 2.1 pkt 5) SIWZ Zamawiający określił, e je eli wykonawca zamierza zło yć ofertę równowa ną, jest zobowiązany wykazać, Zamawiającemu na piśmie, e proponowany przez niego produkt lub materiał nie jest gorszej jakości lub nie ma gorszych...