Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 5245/25

26.01.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Miejska Świdnik
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie podstawowym, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy, a następnie zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę bez przeprowadzenia negocjacji. Wartość zamówienia jest mniejsza niż progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp....

KIO 4305/25

02.12.2025 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Świdnik
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Przystąpienie do postępowania odwoławczego w ustawowym terminie po stronie Zamawiającego zgłosił WOD-BUD Sp. z o.o....

KIO 2874/24

03.09.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Miejska Świdnik
Meritum

Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. Wobec złożenia przez Odwołującego oświadczenia w trybie art. 520 Ustawy o wycofaniu złożonego odwołania Izba uznała, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego w trybie art. 568 pkt. 1 Ustawy....

KIO 2455/24

29.07.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Miejska Świdnik
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 2 Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza ‎ lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu...

KIO 1183/24

23.04.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Miejska Świdnik
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie nie wpłynęło żadne zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego. W odpowiedzi na odwołanie w piśmie z 19 kwietnia 2024 r....

KIO 1179/24

23.04.2024 postanowienie
odrzucone
Gmina Miejska Świdnik
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do postępowania odwoławczego po stronie Odwołującego przystąpienie zgłosił wykonawca STRABAG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą ‎ w Pruszkowie. Odwołujący w piśmie z 17 kwietnia 2024 r....

KIO 1207/24

22.04.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Miejska Świdnik
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie przystąpienia do postępowania odwoławczego nie zgłosił żaden wykonawca. W dniu 19 kwietnia Zamawiający wniósł o oddalenie odwołania w całości. Odwołujący w piśmie z 19 kwietnia 2024 r....

KIO 2079/20

22.09.2020 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Świdnik
Meritum

Przywołane przez odwołującego zgodnie z rzeczywistym stanem rzeczy okoliczności faktyczne dotyczące treści dokumentacji postępowania oraz oferty przystępującego wymagają uzupełnienia. W pkt 3.4. SIWZ zamawiający ustalił, że szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej i szczegółowych specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót (załącznik nr 7 do SIWZ)....

KIO 2077/15

06.10.2015 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Świdnik
Meritum

Zamawiający w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (s.i.w.z.) pkt 11 „Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków wymagał od wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia, aby w celu spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia spełnili następujące warunki: 4 a) w celu spełnienia tego warunku wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert wykonał roboty budowlane wielobranżowe polegają...