Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 2911/24

26.08.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Oława
Meritum

Izba stwierdziła, że wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy P.z.p. Zgodnie z art. 522 ust. 1 in fine ustawy P.z.p., w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu....

KIO 551/23

20.03.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Oława
Meritum

Rozpoznawana sprawa dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Oława do instalacji przetwarzania odpadów komunalnych w Gać” - ZNAK SPRAWY – RG.271.2.2023.ZP....

KIO 169/22

07.02.2022 wyrok
uwzględnione
Gmina Oława
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Wykonawca jest podmiotem zainteresowanym udziałem w postępowaniu i uzyskaniem zamówienia, złożył ofertę w postępowaniu....

KIO 276/21

10.02.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Oława
Meritum

Zgodnie z art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 poz. 2020 ze zm.) [dalej: ustawa Pwu), do postępowań odwoławczych, o których mowa w uchylanej ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. (dalej: ustawa Pzp), wszczętych po dniu 31 grudnia 2020 r., dotyczących postępowań o udzielenie zamówienia wszczętych przed dniem 1 stycznia 2021 r. stosuje się przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r....

KIO 2955/20

01.12.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Oława
Meritum

Zamawiający  Gmina Oława  prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie usługi pn. Budowa wodociągu Siedlce-Stanowice w gminie Oława . Wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych 31 lipca 2020 r. pod numerem 568570-N-2020. W dniu 12 listopada 2020 r....

KIO 2176/20

20.10.2020 wyrok
uwzględnione
Gmina Oława
Meritum

Szacunkowa wartość zamówienia, zgodnie z protokołem postępowania o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego wynosiła 2.269.636,99 zł, co stanowi równowartość 531.618,06 euro. W dniu 17 sierpnia 2020 r. zamawiający zamieścił na swojej stronie internetowej informację z otwarcia ofert w postępowaniu. Z powyższej informacji wynikało, że zamawiający na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 2.525.364,00 zł brutto....

KIO 2632/14

22.12.2014 wyrok
oddalone
Gmina Oława
Meritum

Ustalono, że wykonawca, którego odwołanie podlega rozpatrzeniu, posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych: w razie potwierdzenia podniesionych zarzutów Odwołujący będzie miał szanse na uzyskanie zamówienia....

X Ga 85/08

25.04.2008 postanowienie
odrzucone
Gmina Oława
Meritum

Wyrokiem z dnia 7 lutego 2008 r. Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła skierowane do łącznego rozpoznania odwołania wniesione przez: A.    Konsorcjum: P.B.I. „WPBK” Sp. z o.o., P.R.I. POL-AQUA S.A.; Opole, ul. J. Cygana 5, B.    Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe Robót Instalacyjno - Inżynieryjnych LITZ Feliks Fietz, Poznań ul. Nowina 38, C.    Konsorcjum: P.B.I. „WPBK” Sp. z o.o., P.R.I. POL-AQUA S.A.; Opole, ul. J....

KIO 58/08

07.02.2008 postanowienie
odrzucone
Gmina Oława
Meritum

W odpowiedzi na przekazaną w dniu 18 grudnia 2007 roku informację o wyborze oferty najkorzystniejszej, pismem z dnia 21 grudnia 2007r. Zakład Rolny - Spółka Cywilna, Jerzy Stępin i Ignacy Mrozek, działający jako Lider Konsorcjum wniósł protest do Zamawiającego, zarzucając m.in: zaniechanie odrzucenia oferty Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Robót Instalacyjno Inżynieryjnych LITZ Feliks Fietz z siedzibą w Poznaniu, ul. Nowina 38....