Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 331/26

12.03.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Tłuszcz
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia.   Izba oddaliła wniosek o odrzucenie odwołania na podstawie art. 528 pkt 3 Pzp , na bieg terminu na wniesienie odwołania liczony od wezwań z 26.11.2026 r., czy też z 08.12.2025 r., a nie od czynności z 13.01.2026 r....

KIO 2190/25

30.06.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Tłuszcz
Meritum

Konsorcjum złożyło „Klauzulę tajemnicy przedsiębiorstwa” zawierającą zarówno oświadczenie o zastrzeżeniu [pierwszy akapit] w całości składanych pismem z 16 kwietnia 2025 r. wyjaśnień dotyczących ceny wraz z załączonymi do nich dowodami jako tajemnicy przedsiębiorstwa, jak i uzasadnienie [kolejne akapity] {pisownia oryginalna}: Niniejszym zastrzegamy, że przekazane Zamawiającemu – Gminie Tłuszcz w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na...

KIO 1634/25

19.05.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Tłuszcz
Meritum

Dotyczy: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Tłuszcz numer referencyjny; ZP.271.1.2.2025. Numer publikacji ogłoszenia: 149307-2025; Numer wydania: Dz. U. S: 47/2025; data publikacji 07/03/2025 W dniu 15 maja 2025r. odwołujący złożył wniosek o umorzenie postępowania na podstawie art.568 pkt 2 ustawy Pzp w związku z pismem zamawiającego z dnia 28 kwietnia 2025r. (w aktach sprawy)....

KIO 1013/25

04.04.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Tłuszcz
Meritum

Przed otwarciem rozprawy, oświadczeniem złożonym pismem z 2 kwietnia 2025 r. odwołujący wykonawca Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami ZIELONKA sp. z o.o. ‎ z siedzibą w Zielonce , cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Izby w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Gminę Tłuszcz , w trybie przetargu nieograniczonego, pn. „ Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i nie zamieszkałych z terenu Gminy Tłuszcz” ....

KIO 382/24

22.02.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Tłuszcz
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, który przyst...

KIO 364/23

21.02.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Tłuszcz
Meritum

Według regulacji zawartej w art. 522 ust. 3 ustawy PZP – w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca a...

KIO 365/23

21.02.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Tłuszcz
Meritum

Zamawiający – Gmina Tłuszcz działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710, ze zm.), zwanej dalej „ustawą PZP”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na: „odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Tłuszcz oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK)”....

IV Ca 956/13

29.10.2013 postanowienie
odrzucone
Gmina Tłuszcz
Meritum

W dniu 01 lipca 2013 r. wykonawca P.H.U. Baumark Robert Siemieniewski złożył skargę na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 19 czerwca 2013 r., sygn. akt KIO 1317/13. Skarżący w dniu 17 lipca 2013 r. wezwany został do uzupełnienia braków formalnych skargi m.in. poprzez jej opłacenie, w wyniku czego w dniu 29 lipca 2013 r. złożył wniosek o zwolnienie go od kosztów sądowych (k. 43). Postanowieniem z dnia 18 września 2013 r....

KIO 1317/13

19.06.2013 wyrok
oddalone
Gmina Tłuszcz
Meritum

odwołanie nie może zostać uwzględnione. Izba ustaliła, co następuje: 1. W postępowaniu złożono 9 ofert z cenami: 39 500,00 zł (oferta odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 8 Prawa zamówień publicznych, bez związku z zarzutami odwołania), 47 847,00 zł (oferta Odwołującego), 53 660,00 zł (oferta Przystępującego), 66 300,00 zł, 91 865,01 zł, 92 194,65 zł, 98 400,00 zł, 120 540,00 zł, 167 280 zł....