Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 2639/24

22.08.2024 wyrok
uwzględnione
Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego przez wykonawcę Balmung Medical Handel GmbH z siedzibą w Langkampfen, Austria, a zatem stał się on Uczestnikiem postępowania. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości na podstawie art. 528 ustawy Pzp....

KIO 692/24

04.03.2024 postanowienie
postanowienie
Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”
Meritum

zaistniałą sytuację formalną i prawną do zastosowania dyspozycji art.568 pkt 2 Pzp. W związku z powyższym Izba umorzyła postępowanie odwoławcze na posiedzeniu z udziałem odwołującego, zamawiającego, oraz przystępującego po stronie zamawiającego. Zgodnie z § 9 ust. 2 lit. a) Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2...

KIO 3678/23

18.12.2023 postanowienie
umorzone
Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”
Meritum

Izba nie dopatrzyła się przesłanek, które mogłyby skutkować odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłankę materialnoprawną dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. wykazał interes w uzyskaniu zamówienia oraz że może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp....

KIO 2454/23

29.08.2023 postanowienie
umorzone
Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”
Meritum

Zamawiający – Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, Al. Dzieci Polskich 20, 04-730 Warszawa, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa wyrobów medycznych do przygotowywania mieszanin do żywienia pozajelitowego wraz z dzierżawą mieszalników”, numer referencyjny: ZP/CZD/110/23. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 08.08.2023 r. nr 2023/S 151-482826....

KIO 2502/20

22.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”
Meritum

W postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przez Zamawiającego – Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie na dostawę artykułów spożywczych – warzywa i owoce (nr postępowania: ZP/CZD/0122/20) , ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich z dnia 27 lipca 2020 r., 2020/S 139-341637, Wykonawca M. T. (AGROS M. T.) wniósł w dniu 2 października 2020 r. odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej (sygn. akt KIO 2502/20)....

KIO 109/07

25.01.2008 wyrok
oddalone
Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”
Meritum

Zarzut bezpodstawnego odrzucenia oferty Odwołującego, tj. naruszenia przez Zamawiającego art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, skład orzekający Izby uznał za niezasadny. 4 Poza sporem pomiędzy stronami było to, że Zamawiający w Załączniku nr 1 do SIWZ, tj. w Opisie przedmiotu zamówienia w pkt 1.1.9. wprowadził wymóg, aby materiał do wykonywania oznaczeń z krwi obwodowej był pobierany poprzez zamknięty, próżniowo - aspiracyjny system pobierania krwi....