Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

22 orzeczeń w bazie

KIO 1588/23

20.06.2023 wyrok
uwzględnione
Izba Administracji Skarbowej
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ wraz z dokonanymi jej zmianami, wniesionego odwołania, oferty Odwołującego, informacji o odrzuceniu oferty Odwołującego oraz unieważnieniu postępowania w zakresie realizacji części nr 2 z dnia 26 maja 2023 r., odpowiedzi Zamawiającego na powyższe odwołanie z dnia 15 czerwca 2023 r., jak również na podstawie złożonych na posied...

KIO 1245/23

16.05.2023 wyrok
oddalone
Izba Administracji Skarbowej
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Świadczenie usług telekomunikacyjnych w zakresie telefonii stacjonarnej wraz z dzierżawą central telefonicznych dla Izby Administracji Skarbowej w Łodzi i podległych jednostek województwa łódzkiego. Izba ustaliła, że w Rozdziale XV SWZ – Opis sposobu obliczenia ceny – Zamawiający wskazał m.in.: 1....

KIO 433/23

01.03.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Izba Administracji Skarbowej
Meritum

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie (dalej: „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 r., poz. 1710 ze zm.) - dalej „ustawa Pzp” pn. Usługa ochrony osób i mienia IAS i jednostek podległych; numer referencyjny: ZP/64/2022 - dalej „postępowanie” lub „zamówienie”....

KIO 2984/22

02.12.2022 wyrok
uwzględnione
Izba Administracji Skarbowej
Meritum

Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy PZP. Ponadto Izba ustaliła, że Odwołujący posiada interes we wniesieniu odwołania wynikający z art. 505 ustawy PZP. W związku z uwzględnieniem przez Zamawiającego zarzutu oznaczonego w odwołaniu punktem II.3 oraz wycofaniem przez Odwołującego zarzutu oznaczonego punktem II.4, postępowanie odwoławcze w tym zakresie należało umorzyć w oparciu o art....

KIO 2866/22

15.11.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Izba Administracji Skarbowej
Meritum

Izba stwierdziła, że nie ma podstaw do odrzucenia odwołania, a także, że Odwołujący posiada interes we wniesieniu odwołania. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego wykonawcę Suntar Professional Services Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie. Przystąpienie wykonawcy wpłynęło w terminie oraz zostały spełnione pozostałe warunki formalne, a zatem należało uznać je za skutecznie zgłoszone. W dniu 14 listopada 2022 r....

KIO 2394/22

23.09.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Izba Administracji Skarbowej
Meritum

Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, zwana dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2022 r., poz. 1710.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia na „Dostawę sprzętu informatycznego do Systemu Zarządzania Dokumentami na potrzeby Krajowej Administracji Skarbowej woj. kujawsko-pomorskiego”....

KIO 1661/22

11.07.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Izba Administracji Skarbowej
Meritum

Art. 522 ust. 1 ustawy PZP stanowi, że „W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 1114/22

17.05.2022 wyrok
uwzględnione
Izba Administracji Skarbowej
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest Dostawa wielkogabarytowego urządzenia RTG do prześwietlania pojazdów oraz kontenerów na potrzeby Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został umieszczony w następujących załącznikach: załączniku nr 1a do SWZ - OPZ, załączniku nr 1b do SWZ - Specyfikacja funkcjonalno-techniczna, załączniku nr 2 do SWZ (punkt 2.) - Projektowanych postanowieniach umowy....

KIO 780/22|KIO 803/22

11.04.2022 wyrok
oddalone
Izba Administracji Skarbowej
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia żadnego z odwołań w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołań, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba również stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu Odwołującego IC Consulting i Odwołującego Galaxy w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów art....

KIO 244/22

09.02.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Izba Administracji Skarbowej
Meritum

Zamawiający Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia pn. „Usługa outsourcingu obejmująca drukowanie, kopiowanie i skanowanie dokumentów na potrzeby jednostek Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 6 października 2021 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2021/S 194-505410. Odwołanie wniesione w dniu 28 stycznia 2022 r. przez wykonawcę A. S....