Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 1552/25

19.05.2025 wyrok
uwzględnione
Koleje Dolnośląskie S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....

KIO 957/25

08.04.2025 wyrok
oddalone
Koleje Dolnośląskie S.A.
Meritum

Zgodnie z art. 505 ustawy Prawo zamówień publicznych środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy. W niniejszej sprawie posiadanie przez Odwołującego interesu we wniesieniu dowołania może wydawać się wątpliwe....

KIO 4839/24

20.01.2025 wyrok
uwzględnione
Koleje Dolnośląskie S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący wykazał przesłanki skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 3426/21

06.12.2021 wyrok
uwzględnione
Koleje Dolnośląskie S.A.
Meritum

Z art. 505 ust. 1 pzp wynika, że legitymacja do wniesienia odwołania przysługuje wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący wykazał, że ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, gdyż złożył ofertę w tym postępowaniu o udzielenie zamówienia....

KIO 1244/20

16.07.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Koleje Dolnośląskie S.A.
Meritum

Zamawiający: Koleje Dolnośląskie S.A. w Legnicy prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o wartości zamówienia powyżej kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp, którego przedmiotem jest „Wykonanie obsługi technicznej poziomu utrzymania P4 wraz z pracami dodatkowymi w pojazdach SA134- 025, SA135-004, SA135-008, SA135-009.”, zn. KD/OZ/U/9/2020....

KIO 1113/20

02.06.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Koleje Dolnośląskie S.A.
Meritum

Odwołanie zostało wniesione w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843.), [ustawa Pzp lub Pzp] przez zamawiającego: Koleje Dolnośląskie S.A....

KIO 731/18

25.04.2018 wyrok
uwzględnione
Koleje Dolnośląskie S.A.
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, skierował odwołanie do rozpoznania na rozprawę. Skład orzekający Izby ustalił także, że wykonawca wnoszący odwołanie posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art....

KIO 2857/12

14.01.2013 wyrok
oddalone
Koleje Dolnośląskie S.A.
Meritum

Sygn. akt KIO 2857 oraz KIO 2860 Zgodnie z postanowieniami rozdziału V. SIWZ, „świadczenie usługi utrzymania w czystości taboru kolejowego Zamawiającego będące przedmiotem niniejszego postępowania będzie się odbywało w sposób ciągły jako realizacja jednego zadania przez Wykonawcę, z którym zostanie podpisana umowa o udzielenie zamówienia publicznego w sposób szczegółowo określony poniżej oraz w załącznikach do przedmiotowej SIWZ....

KIO 2857/12|KIO 2860/12

14.01.2013 wyrok
oddalone
Koleje Dolnośląskie S.A.
Meritum

Sygn. akt KIO 2857 oraz KIO 2860 Zgodnie z postanowieniami rozdziału V. SIWZ, „świadczenie usługi utrzymania w czystości taboru kolejowego Zamawiającego będące przedmiotem niniejszego postępowania będzie się odbywało w sposób ciągły jako realizacja jednego zadania przez Wykonawcę, z którym zostanie podpisana umowa o udzielenie zamówienia publicznego w sposób szczegółowo określony poniżej oraz w załącznikach do przedmiotowej SIWZ....

KIO 1646/11

09.08.2011 postanowienie
odrzucone
Koleje Dolnośląskie S.A.
Meritum

Zamawiający wymagał wykazania, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonawca, dostarczył nie mniej niż 3 fabrycznie nowe EZT o łącznej wartości nie mniejszej niż 36 000 000,00 zł brutto (słownie: trzydzieści sześć milionów złotych 00/100), których świadectwo dopuszczenia do eksploatacji, wydane na czas nieokreślony lub określony przez UTK lub równorzędny urząd w Unii Europejskiej lub państwi...