Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 5579/25 | KIO 5585/25

04.02.2026 wyrok
umorzone
Miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 4103/25 | KIO 4110/25

20.11.2025 wyrok
uwzględnione
Miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego Trakcja interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane czynności Zamawiającego. Ponadto Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołań, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Odwołania o sygn. akt KIO 4103/25 i KIO 4110/25....

KIO 2903/25

03.09.2025 wyrok
oddalone
Miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich
Meritum

I. Odnośnie rozumienia spornego warunku udziału w postępowaniu i sposobu jego wykazania przez Strabag. Brzmienie warunku udziału w postępowaniu o udzielenie tego zamówienia dotyczącego zdolności zawodowej wykonawcy: [ Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że: ] w okresie ostatnich 10 (dziesięciu) lat licząc wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał dwie (2) roboty budowlane (każda...

KIO 1299/25

07.05.2025 wyrok
uwzględnione
Miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich
Meritum

zarzuty w tiret pierwsze, drugie, czwarte potwierdziły się, natomiast w tiret trzecie i piąte nie potwierdziły się. Odwołujący w odwołaniu podał, że z Poświadczenia z 5 lipca 2025 r. jednoznacznie wynika, że funkcję Inżyniera Kontraktu na wskazanym w pkt 1 wykazie pełniła firma „Pilamis Sp. z o.o. Sp. kom.” a A.W. został powołany wyłącznie na stanowisko Inspektora Nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Dalej w odwołaniu odwołujący podniósł, że A.W....

KIO 2026/24

25.06.2024 postanowienie
postanowienie
Miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich
Meritum

Zamawiający – Miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich, ul. Piotrkowska 175, 90-447 Łódź oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o., ul. Wierzbowa 52, 90-133 Łódź, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Rozbudowa ul. Franciszkańskiej na odcinku od rejonu posesji nr 24 do ul. Północnej w Łodzi w systemie zaprojektuj i wybuduj”, numer referencyjny: ZIM-DZ.2620.60.2023....

KIO 3086/23

06.11.2023 wyrok
oddalone
Miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich
Meritum

Skład orzekający Izby rozpoznając sprawę uwzględnił akta sprawy odwoławczej, które zgodnie z par. 8 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 roku ‎ w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz. 2453) stanowią odwołanie wraz z załącznikami oraz dokumentacja postępowania o udzielenie zamówienia w postaci elektronicznej lub kopia dokumentacji, ‎ o której mowa w § 7 ust....

KIO 1952/23

19.07.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich
Meritum

Zamawiający – Miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich, ul. Piotrkowska 175, 90-447 Łódź, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa/rozbudowa dróg dojazdowych do drogi ekspresowej S-14 i poprawa komunikacji na osiedlach Złotno/Teofilów”, numer referencyjny: ZIM-DZ.2620.8. 2023. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 08.03.2023 r. nr 2023/S 048-142924....

KIO 1757/23

03.07.2023 postanowienie
umorzone
Miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich
Meritum

w związku z unieważnieniem przez Zamawiającego czynności wyboru oferty najkorzystniejszej z dnia 7 czerwca 2023 r. dalsze prowadzenie postępowania odwoławczego stało się zbędne. Zaskarżona czynność wyboru oferty najkorzystniejszej nie występuje już w obrocie prawnym. Wobec tego, że przedmiot zaskarżenia przestał istnieć, postępowanie odwoławcze należy uznać za bezprzedmiotowe....

KIO 2724/22

03.11.2022 wyrok
oddalone
Miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich
Meritum

Do rozpoznania zarzutów w odwołaniu zastosowanie znajdowały przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 ze zm.), obowiązującej w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, zwana dalej Ustawą. Odwołanie nie podlegało odrzuceniu i takich wniosków również nie formułowano w pismach procesowych, jak i w toku posiedzenia niejawnego przed otwarciem rozprawy....

KIO 2729/22

31.10.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego - Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich, w trybie podstawowym na pełnienie nadzoru nad realizacją robót oraz zarządzaniem Kontraktem pn.: „Kompleksowy program integracji sieci niskoemisyjnego transportu publicznego w metropolii łódzkiej wraz z zakupem taboru do obsługi trasy W-Z oraz innych linii komunikacyjnych i modernizacją zajezdni tramwajowych w Łodzi - Przebudowa linii tramwajowej w al. Śmigłego-Rydza od ul....