Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 1348/26

16.04.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Ostrołęka
Meritum

Do przedmiotowego postępowania przystąpienie po stronie Zamawiającego skutecznie zgłosił wykonawca BSG. Izba stwierdziła, że zmiany SWZ dokonane przez Zamawiającego w dniu 13 kwietnia 2026 r. (a zatem po wniesieniu odwołania), w pokrywają się z żądaniami Odwołującego zawartymi w odwołaniu. Mając powyższe na uwadze Izba stwierdziła, że zachodzi podstawa do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 2 PZP. W świetle art....

KIO 3004/25

03.09.2025 wyrok
oddalone
Miasto Ostrołęka
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie Skład orzekający podziela stanowisko zamawiającego o poprawności dokonanego wyboru oferty złożonej przez przystępującego. Treść oferty oraz treść zobowiązania podmiotu trzeciego do udostępnienia zasobów oraz udziału w realizacji przedmiotu umowy uznać należy za potwierdzające, że podmiot trzeci będzie wykonywał część zamówienia w takim zakresie, w jakim jego doświadczenie było niezbędne do potwierdzenia spełnienia warunku udziału w postępowaniu. Powyższej...

KIO 2341/25

11.07.2025 wyrok
oddalone
Miasto Ostrołęka
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”). w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 3 marca 2025 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 138694-2025. W rozdziale VII ust....

KIO 939/25

26.03.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Ostrołęka
Meritum

Zgodnie z art. 521 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający do czasu otwarcia rozprawy może wnieść odpowiedź na odwołanie, w której zgodnie z ust. 2 tegoż przepisu ustosunkowuje się do treści odwołania, wskazuje twierdzenia i dowody na uzasadnienie swoich wniosków lub w celu odparcia wniosków i twierdzeń powołanych w odwołaniu. Z kolei w świetle brzmienia art. 523 ust....

KIO 1024/08

09.10.2008 wyrok
oddalone
Miasto Ostrołęka
Meritum

W siwz część III „Opis przedmiotu zamówienia” (str. 34 – 35 siwz) Zamawiający ustalił, że boisko o nawierzchni sportowej ma zostać wykonane z trawy syntetycznej o parametrach: - wysokość całkowita nawierzchni: min. 40 mm; - gęstość (ilość splotów/m 2 ): min. 17600; - gęstość (ilość włókien/m 2 ): min. 564.000; - ciężar całkowity: min. 3400gr/m 2 ; - rodzaj włókna: poliamidowe, 100% monofilowe – proste i skręcone o grubości min. 140 mikronów; - Dtex: min....

KIO 1024/08

09.10.2008 wyrok
oddalone
Miasto Ostrołęka
Meritum

W siwz część III „Opis przedmiotu zamówienia” (str. 34 – 35 siwz) Zamawiający ustalił, że boisko o nawierzchni sportowej ma zostać wykonane z trawy syntetycznej o parametrach: - wysokość całkowita nawierzchni: min. 40 mm; - gęstość (ilość splotów/m 2 ): min. 17600; - gęstość (ilość włókien/m 2 ): min. 564.000; - ciężar całkowity: min. 3400gr/m 2 ; - rodzaj włókna: poliamidowe, 100% monofilowe – proste i skręcone o grubości min. 140 mikronów; - Dtex: min....