Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 3007/25

05.09.2025 wyrok
uwzględnione
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza nie stwierdziła podstaw do odrzucenia odwołania, ponieważ nie została spełniona żadna wynikająca z art. 528 ustawy PZP negatywna przesłanka, która by uniemożliwiała merytoryczne rozpoznanie odwołania. Izba stwierdziła ponadto, że wypełnione zostały opisane w art. 505 ust....

KIO 2023/25

23.06.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, w tym prawidłowo uiszczono wpis w kwocie 15 000,00 PLN na rachunek Urzędu Zamówień Publicznych w terminie właściwym do wniesienia odwołania. Odwołujący Fagus Sp. z o.o. przed terminem rozprawy, oświadczył na piśmie, że cofa odwołanie. Wobec powyższego, w świetle brzmienia art. 568 pkt 1) PZP, konieczne stało się umorzenie niniejszego postępowania odwoławczego. Zgodnie z art....

KIO 1528/25

15.05.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów
Meritum

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów z siedzibą w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Letnie oczyszczanie ulic gminnych i dróg wewnętrznych na terenie Dzielnicy Mokotów w Warszawie – kompleks A”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 202 4 r. poz. 1320 ze zm....

KIO 3555/24

14.10.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów
Meritum

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów z siedzibą w Warszawie (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Opróżnianie koszy ulicznych na terenie Dzielnicy Mokotów”, numer postępowania:  UD-IV- WZP.271.74.2024.MKA, (dalej: Postępowanie). Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 5 sierpnia 2024 r. pod numerem: DZ....

KIO 3523/24

11.10.2024 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 1834/24

07.06.2024 postanowienie
odrzucone
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 528 pkt 3 ustawy Pzp, stanowiącego, że Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Zgodnie z art. 515 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy Pzp, odwołanie wnosi się w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż progi unijne, w terminie 5 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyc...

KIO 1390/24

10.05.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów
Meritum

Odwołujący złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania, które zostało podpisane przez osobę umocowaną do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Biorąc pod uwagę powyższe, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art....

KIO 1553/20

22.07.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów