Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 2653/20

06.11.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
PKP PLK S.A.
Meritum

Zamawiający – PKP PLK S.A., prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest r ealizacja robót budowlanych dla zadania „Modernizacja układu torowo - peronowego i infrastruktury kolejowej na stacji Olsztyn Główny” w ramach projektu pn. „Prace na linii kolejowej nr 216 na odcinku Działdowo - Olsztyn ” ....

KIO 2651/20

06.11.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
PKP PLK S.A.
Meritum

Zamawiający – PKP PLK S.A., prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest r ealizacja robót budowlanych dla zadania „Modernizacja układu torowo - peronowego i infrastruktury kolejowej na stacji Olsztyn Główny” w ramach projektu pn. „Prace na linii kolejowej nr 216 na odcinku Działdowo - Olsztyn ” ....

KIO 1046/17

06.06.2017 wyrok
oddalone
PKP PLK S.A.
Meritum

Izba ustaliła, że nie wystąpiły przesłanki z art. 189 ust. 2 ustawy, które skutkowałyby koniecznością odrzucenia odwołania. Izba oceniła, że odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 179 ust. 1 ustawy. Zarzut naruszenia przez zamawiającego art....

KIO 1213/15

19.06.2015 wyrok
uwzględnione
PKP PLK S.A.
Meritum

Ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, skierowała odwołanie na rozprawę. Ustalono dalej, że Wykonawca wnoszący odwołanie posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

IV Ca 577/10

07.06.2010 postanowienie
odrzucone
PKP PLK S.A.
Meritum

Zarządzeniem z dnia 11 maja 2010r. z k. 1 doręczonym w dniu 18 naia 2010r. pełnomocnik skarżącego został zobowiązany do uiftsczcnia opłaty od skargi. w kwocie 3.272,811 zł w terminie 7 dn; poo rygorem odrzucenia     p0C >nicść należy, że zażalenie skarżącego na zarządzenie z dnia 11 maja 2010r. zoataŁo odrzucone prawomocnym postanowieniem cądu. Okręgowego Warszawa - Praga w Warszawie z dnia 2 czerwca 20 Wr....

KIO 1271/16|KIO 1340/16

wyrok
oddalone
PKP PLK S.A.
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem któregokolwiek z odwołań. Jednocześnie Izba stwierdziła, że obu Odwołującym przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 179 ust....

KIO 542/17

wyrok
uwzględnione
PKP PLK S.A.
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że Odwołujący jest legitymowany, zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 Pzp, do wniesienia odwołania. Izba dopuściła i przeprowadziła dowody z treści SIWZ, oferty Przystępującego, wezwania Zamawiającego z 9 lutego 2017 r., pisma Wykonawcy B z 20 lutego 2017 r., zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, dokumentów przedstawionych przez strony i uczestnika postępowania odwoławczego na rozprawie, z zastrzeżeniem, że złożona przez Odwołującego opinia z suplementami...

KIO 47/17

wyrok
oddalone
PKP PLK S.A.
Meritum

Izba ustaliła Przedmiotowe odwołanie wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 5 stycznia 2017 roku w związku z ogłoszeniem o zamówieniu opublikowanym w dniu 28.12.2016 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod poz.: 2016/S 250-461478. Powyższe okoliczności wskazują na rozpoznanie odwołania w stanie prawnym ustawy pzp obowiązującej od dnia 28 lipca 2016 roku. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A....