Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 4550/25

02.12.2025 postanowienie
umorzone
Polskie Porty Lotnicze Spółka Akcyjna
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym ‎ w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 4545/25

26.11.2025 postanowienie
umorzone
Polskie Porty Lotnicze Spółka Akcyjna
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym ‎ w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 4342/25

18.11.2025 wyrok
oddalone
Polskie Porty Lotnicze Spółka Akcyjna
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. , poz. 1320 ze zm. ), dalej jako Ustawa. Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, a także stanowiska prezentowane ustnie na rozprawie i w pismach procesowych....

KIO 4065/25

13.11.2025 postanowienie
umorzone
Polskie Porty Lotnicze Spółka Akcyjna
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1) Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 Pzp)....

KIO 3936/25

22.10.2025 postanowienie
umorzone
Polskie Porty Lotnicze Spółka Akcyjna
Meritum

brak jest substratu zaskarżenia w sprawie o sygnaturze akt KIO 3936/25, ponieważ wszystkie dokumenty objęte odwołaniem o sygn. akt KIO 3936/25 stały się już jawne. Wobec powyższego, w ocenie składu orzekającego, postępowanie odwoławcze stało się zbędne – przedmiot zaskarżenia przestał istnieć. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp wydała postanowienie, w którym umorzyła postępowanie odwoławcze....

KIO 1773/25

03.06.2025 postanowienie
umorzone
Polskie Porty Lotnicze Spółka Akcyjna
Meritum

Polskie Porty Lotnicze S.A. (dalej: „Zamawiający”) prowadzi, w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, pn.: „Modernizacja Systemu Telewizji Dozorowej na terenie Lotniska Chopina w Warszawie”, numer referencyjny: 299/PN/ZP/TLLZ/24. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 23 kwietnia 2025 r....

KIO 815/25

28.04.2025 wyrok
oddalone
Polskie Porty Lotnicze Spółka Akcyjna
Meritum

Biorąc pod uwagę zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, poczynione ustalenia faktyczne oraz orzekając w granicach zarzutów zawartych w odwołaniu, Izba stwierdziła, że odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Izba podkreśla, że rozpoznając odwołanie ocenia czynności podjęte przez Zamawiającego (tu kryteria oceny ofert) odpowiadając na pytanie czy poprzez ich ukształtowanie, Zamawiający naruszył przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych ‎ w zakresie mającym lub mogącym mieć istotny wpływ na wy...

KIO 1636/24

07.06.2024 wyrok
uwzględnione
Polskie Porty Lotnicze Spółka Akcyjna
Meritum

Biorąc pod uwagę zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, poczynione ustalenia faktyczne oraz orzekając w granicach zarzutów zawartych w odwołaniu, Izba stwierdziła, że odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Izba wskazuje, że rozpoznając zarzuty podniesione w odwołaniu ocenia czynności podjęte przez Zamawiającego, odpowiadając na pytanie czy Zamawiający poprzez wykonanie konkretnych czynności w postępowaniu, lub poprzez zaniechanie czynności, do których wykonania był zobowiązany na podstawie usta...

KIO 1204/24

18.04.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Polskie Porty Lotnicze Spółka Akcyjna
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w ter...

KIO 1361/23

19.05.2023 postanowienie
umorzone
Polskie Porty Lotnicze Spółka Akcyjna
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie stało się zbędne, albowiem Zamawiający w dniu 18 maja 2023 r. unieważnił czynność odrzucenia oferty Odwołującego i kontynuuje czynność badania i oceny ofert złożonych ‎ w postępowaniu. Unieważnienie czynności odrzucenia oferty Odwołującego doprowadziło do zniesienia substratu zaskarżenia w niniejszej sprawie, ponieważ wyeliminowana z obrotu prawnego została czynność, co do której Odwołujący podniósł zarzuty w od...