Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 239/26

12.03.2026 wyrok
oddalone
Sąd Apelacyjny w Warszawie
Meritum

Izba podziela stanowisko Zamawiającego i Konsorcjum Balzola, że kierując się ściśle treścią zarzutu przedstawionego w odwołaniu, brak jest podstaw do uwzględnienia odwołania, gdyż teza, na której Odwołujący oparł ten zarzut, nie potwierdziła się – osoba wskazana do oceny w kryterium (Pan E.O.) pełniła funkcję kierownika budowy przy realizacji inwestycji wskazanej przez Konsorcjum Balzola....

KIO 5551/25

29.01.2026 postanowienie
umorzone
Sąd Apelacyjny w Warszawie
Meritum

Sąd Apelacyjny w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Dostawa urządzeń drukujących na potrzeby sądów apelacji warszawskiej”, znak ZP.261.25. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z dnia 11 września 2025 r., pod numerem 594916-2025....

KIO 4847/25

12.12.2025 postanowienie
umorzone
Sąd Apelacyjny w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym ‎ w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 115/25

05.02.2025 wyrok
uwzględnione
Sąd Apelacyjny w Warszawie
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 4303/24

03.12.2024 postanowienie
odrzucone
Sąd Apelacyjny w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym ‎ w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Do postępowania odwoławczego nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca....

KIO 2307/23|KIO 2308/23|KIO 2310/23|KIO 2311/23

24.08.2023 wyrok
uwzględnione
Sąd Apelacyjny w Warszawie
Meritum

Odwołania zasługują na uwzględnienie w części. Izba stwierdziła, że Odwołujący się wykonawcy wykazali, że stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp, mają interes w uzyskaniu zamówienia i mogą ponieść szkodę w wyniku niezgodnych z ustawą Pzp czynności podjętych przez Zamawiającego w postępowaniu lub też w przypadku zaniechania przez Zamawiającego dokonania czynności, do których zobowiązuje Zamawiającego ustawa Pzp. Wykonawca Skanska S.A....

KIO 2307/23 | KIO 2308/23 | KIO 2310/23 | KIO 2311/23

24.08.2023 wyrok
umorzone
Sąd Apelacyjny w Warszawie
Meritum

Odwołania zasługują na uwzględnienie w części.   Izba stwierdziła, że Odwołujący się wykonawcy wykazali, że stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp, mają interes w uzyskaniu zamówienia i mogą ponieść szkodę w wyniku niezgodnych z ustawą Pzp czynności podjętych przez Zamawiającego w postępowaniu lub też w przypadku zaniechania przez Zamawiającego dokonania czynności, do których zobowiązuje Zamawiającego ustawa Pzp. Wykonawca Skanska S.A....

KIO 692/23

21.03.2023 postanowienie
umorzone
Sąd Apelacyjny w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie zamawiającego, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy P.z.p . Zgodnie z art. 522 ust. 1 in fine ustawy P.z.p., w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żąda...

KIO 694/23

21.03.2023 postanowienie
umorzone
Sąd Apelacyjny w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie zamawiającego, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy P.z.p . Zgodnie z art. 522 ust. 1 in fine ustawy P.z.p., w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żąda...

KIO 2999/22

25.11.2022 wyrok
oddalone
Sąd Apelacyjny w Warszawie
Meritum

W odwołaniu wykonawca bezpieczne.it Sp. z o.o. wskazał w jego punkcie 4 na naruszenie następujących przepisów ustawy Pzp: 1)    art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP w zw. z art. 16 pkt 1 i 2 w zw. z art. 253 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp podnosząc zarzut niezasadnego odrzucenie oferty Odwołującego podczas gdy oferta Odwołującego jest zgodna z SWZ....