Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 2252/25 | KIO 2260/25

03.07.2025 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność przystąpień zgłoszonych przez wykonawcę K.S. prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą BULDING Firma Remontowo-Budowlana K.S. z siedzibą w Biłgoraju (zwanego dalej jako: „przystępujący”), do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego w sprawach o sygn. akt KIO 2252/25 i KIO 2260/25. W związku z tym ww....

KIO 1112/23

08.05.2023 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów medycznych w szacunkowej ilości – 34 514 kg / na 12 miesięcy. Zamawiający nie wymagał od wykonawcy złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych. Zgodnie z pkt 6.1.4 specyfikacji warunków zamówienia, dalej „SWZ”, o udzielenie zamówienia mogli ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale 7 oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności tec...

KIO 1003/23

21.04.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego – SPZZOZ w Nisku, w trybie podstawowym, którego przedmiotem jest modernizacja infrastruktury teleinformatycznej oraz modernizacja i wdrożenie e-usług medycznych realizowana w ramach projektu pn.: „Rozwój e-usług medycznych w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku” (sygn. postępowania: Z.II.260.018.Zp.2023), ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 28.03.2023 r....

KIO 964/23

17.04.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Meritum

niestawiennictwo na posiedzeniu przed Izbą Przystępującego, mimo prawidłowego zawiadomienia o terminie posiedzenia, należy uznać za rezygnację z uprawnień do reprezentowania swoich interesów, tożsamą z niezłożeniem sprzeciwu co do uwzględnienia odwołania. Należało bowiem uznać, że wyznaczona do rozpoznania sprawy rozprawa i poprzedzające ją posiedzenie z udziałem stron to ta faza postępowania odwoławczego, w której następuje koncentracja czynności, wniosków i oświadczeń stron oraz uczestników po...

KIO 2808/22

07.11.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Meritum

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej, zwany dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710, ze zm.), zwaną dalej „ustawą PZP”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „całodzienne wyżywienie pacjentów Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej”....

KIO 1026/22

28.04.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Meritum

Zamawiający: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach prowadzi w trybie podstawowym Postępowanie na „Dostawę jednorazowego sprzętu medycznego dla SPZZOZ w Gryficach”, nr ref 7/22, pakiet nr 43 Odwołujący: Medicavera sp. z o.o. DAHLHAUSEN Group z/s w Szczecinie wniósł odwołanie wobec wyboru oferty Wykonawcy eMhM M. M. jako najkorzystniejszej. Zaskarżonej czynności Zamawiającego zarzuca naruszenie przepisów: art. 226 ust....

KIO 249/22

08.02.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Meritum

Z uwagi na fakt, że postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia zostało wszczęte po 1 stycznia 2021 r., zarówno do postępowania przetargowego, jak i do postępowania odwoławczego, znajdują zastosowanie przepisy ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 z późn. zm.). Izba ustaliła, że 3 lutego 2022 r. do Prezesa Izby wpłynęło oświadczenie Zamawiającego o uwzględnieniu w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu....

KIO 120/22

01.02.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Meritum

Izba stwierdziła, że zgłoszone przystąpienie spełnia wymogi formalne określone w art. 525 ust. 1 - 3 ustawy. Izba nie dopatrzyła się okoliczności mogących skutkować odrzuceniem odwołania na pod- stawie art. 528 ustawy. Izba oceniła, że odwołujący wykazał przesłankę materialnoprawną dopuszczalności odwoła- nia z art. 505 ust. 1 ustawy. Zgodnie z art. 520 ust....

KIO 1546/20

29.07.2020 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Meritum

takie oświadczenie nie wyklucza zaangażowania danego podmiotu w charakterze podwykonawcy - już w trakcie realizacji zamówienia. Nadmienił, że zamawiający nie wymagał na etapie badania i oceny ofert posiadania uprawnień do wykonywania instalacji gazów medycznych i ich certyfikowania. Nie postawił wymogów co do posiadania przez wykonawców szczególnych uprawnień w zakresie projektowania, czy dostawy instalacji gazów medycznych....

KIO 1331/20

14.07.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Meritum

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Wymiana oświetlenia tradycyjnego na LED w SPZZOZ w Przasnyszu”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 poz. 1843), zwanej dalej: „ustawa Pzp”....