Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 574/26

24.03.2026 wyrok
oddalone
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane czynności Zamawiającego. Ponadto Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 224 ust. 1 i ust. 2 ustawy Pzp: 1....

KIO 4026/25

24.10.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 2 ustawy Pzp „Jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu”. Z kolei przepis art....

KIO 3756/25

14.10.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie
Meritum

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie (dalej: „Zamawiający”), prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm. dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę materiałów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku (znak postępowania: ZP.381.76.2025)....

KIO 1628/25

16.05.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie
Meritum

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie , dalej „Zamawiający”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Dostawa materiałów dla Działu Diagnostyki Genetycznej” . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”....

KIO 951/25

25.03.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie
Meritum

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie ( dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę materiałów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku, wewnętrzny identyfikator: 136/24. Zamówienie zostało podzielone na zadania....

KIO 4867/24

17.01.2025 postanowienie
odrzucone
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. W dniu 13 stycznia 2025 r. Zamawiający złożył odpowiedź na odwołanie, w której oświadczył, że uwzględnia odwołanie w zakresie zarzutów sformułowanych w pkt I, III, IV odwołania i w tym zakresie wniósł o umorzenie postępowania, a w zakresie zarzutu zawartego w pkt II, wniósł o oddalenie odwołania. Pismem z dnia 15 stycznia 2025 r....

KIO 4459/24

23.12.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie
Meritum

W dniu 19 grudnia 2024 r. przed dniem wyznaczonej rozprawy, do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo Odwołującego zawierające jego oświadczenie o cofnięciu odwołania. Stosownie do art.520 ust.1 ustawy Pzp Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia  . Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp w związku z art.520, postanowiła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie umorzyć. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1899/19

09.10.2019 wyrok
oddalone
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie
Meritum

Izba stwierdziła, że zgłoszone przystąpienie spełnia wymogi formalne określone w art. 185 ust. 2    ustawy. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki z art. 189 ust. 2 ustawy, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że odwołujący wykazał istnienie interesu w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody w związku z potencjalnym naruszeniem przez zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił przesłankę materialnoprawną z art. 179 ust....