Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

33 orzeczeń w bazie

KIO 507/26

25.02.2026 postanowienie
odrzucone
Uniwersytet Jagielloński
Meritum

Odwołanie polega odrzuceniu na podstawie art. 528 pkt 3 w zw. z art. 515 ust. 1 pkt 2 lit. a PZP. Zgodnie z treścią art. 528 pkt 3 PZP, Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Dla zamówień, których wartość jest mniejsza niż progi unijne, odwołanie wnosi się w terminie 5 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środkó...

KIO 3941/25

24.10.2025 wyrok
oddalone
Uniwersytet Jagielloński
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych i terminowo został uiszczony wpis od odwołania w wymaganej wysokości. Postępowanie odwoławcze podlegało umorzeniu w części, w jakiej Odwołujący wycofał się z zarzutów odwołania, tj. co do zarzutu oznaczonego lit. e). Zgodnie z art....

KIO 3428/25

19.09.2025 postanowienie
zwrócone
Uniwersytet Jagielloński
Meritum

W dniu 14 sierpnia 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ „Kompania Elektroniczna” Sp. z o.o., Puchały, ul. Żwirowa 63, 05-090 Raszyn zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy elementów elektronicznych na potrzeby Instytutu Fizyki UJ, w podziale na 3 części zamówienia. Numer referencyjny: 80.272.173.2025 ....

KIO 3487/24

04.10.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uniwersytet Jagielloński
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie nie wpłynęło zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego. W odpowiedzi na odwołanie – piśmie z 30 września 2024 r....

KIO 2921/23

17.10.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uniwersytet Jagielloński
Meritum

Biorąc pod uwagę powyższe, Izba, działając na podstawie art. 522 ust. 3 Pzp, umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie. Zgodnie z treścią tego przepisu, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, po...

KIO 2359/23

23.08.2023 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Jagielloński
Meritum

Uniwersytet Jagielloński z siedzibą w Krakowie (dalej „zamawiający”), prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. ‎ z 2023 r., poz. 1605), zwanej dalej „ustawą Pzp” na dostawę komputerów stacjonarnych ‎ i monitorów dla WMiI UJ; numer referencyjny: 80.272.176.2023 - dalej „postępowanie” lub „zamówienie”....

KIO 1687/23

27.06.2023 wyrok
oddalone
Uniwersytet Jagielloński
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 1620/23

21.06.2023 wyrok
uwzględnione
Uniwersytet Jagielloński
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie, którego przedmiotem jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie sukcesywnej dostawy komputerów stacjonarnych All in One dla jednostek organizacyjnych UJ w Krakowie. Przedmiot zamówienia podzielony jest na cztery części: Część I – Komputer All in One model budżetowy 23.8″ Część II – Komputer All in One model standardowy 27″ Część III – Komputer All in One model standardowy 23.8″ Część IV – Komputer All in One model standardowy 23.8″. Szczegółowy opis...

KIO 2159/22

29.08.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uniwersytet Jagielloński
Meritum

Izba nie stwierdziła zaistnienia przesłanek, które mogłyby skutkować odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy. Izba oceniła, że odwołujący wykazał przesłankę materialnoprawną dopuszczalności odwoła- nia z art. 505 ust. 1 ustawy. Zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, któ...

KIO 1424/22

10.06.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Uniwersytet Jagielloński
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba ustaliła, że w terminie wynikającym z art. 525 ust....