Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 5202/25

15.01.2026 wyrok
oddalone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu
Meritum

„…Za uzasadniony został uznany zarzut opisania przedmiotu zamówienia w sposób mogący utrudniać uczciwą konkurencję z uwagi na opisanie przedmiotu zamówienia, który pozwala ‎ na złożenie oferty (w zakresie sieci bezprzewodowej) w oparciu o rozwiązanie jednego tylko producenta Ruckus Networks, mimo że takie ograniczenie konkurencyjności nie jest uzasadnione obiektywnymi potrzebami Zamawiającego i nieproporcjonalne do celów przedmiotu zamówienia i istnieją na rynku rozwiązania równoważne (np. Cisco...

KIO 1392/25

09.05.2025 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu
Meritum

Zamawiający – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. Modernizacja i przebudowa oraz wyposażenie Sal Operacyjnych Centralnego Traktu Operacyjnego wraz z zapleczem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu –ETAP II . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r....

KIO 1399/25

08.05.2025 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu
Meritum

Zamawiający – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. Modernizacja i przebudowa oraz wyposażenie Sal Operacyjnych Centralnego Traktu Operacyjnego wraz z zapleczem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu –ETAP II . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r....

KIO 1051/24

15.04.2024 wyrok
oddalone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 2199/23

09.08.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu
Meritum

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu (dalej: „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. ‎ - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 r., poz. 1710 ze zm.) - dalej „ustawa Pzp” ‎ pn....

KIO 2671/20

30.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu
Meritum

Zamawiający – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „ Dostawa sprzętu medycznego oraz wyposażenia oddziałów szpitalnych w ramach projektu Zakup sprzętu medycznego, zakup wyposażenia oddziałów szpitalnych, zakup ambulansu, zakup sprzętu komputerowego, zakup urządzeń do dezynfekcji i środków dezynfekcyjnych”. W dniu 16 października 2020 r....

KIO 209/18

23.02.2018 wyrok
uwzględnione
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu
Meritum

Ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, Izba skierowała odwołanie na rozprawę Ustalono dalej, że wykonawca wnoszący odwołanie posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 1365/09

05.11.2009 wyrok
uwzględnione
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Zgodnie z art. 184 ust. 1a ustawy Prawo zamówień publicznych w postępowaniu o wartości mniejszej niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – jak w niniejszym postępowaniu – odwołanie przysługuje wyłącznie od rozstrzygnięcia protestu dotyczącego: 1. wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki i zapytania o cenę, 2. opisu sposobu oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu, 3....

XIX Ga 274/09

16.07.2009 wyrok
oddalone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu
Meritum

Zamawiający Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu prowadzi na mocy ustawy Prawo zamówień publicznych postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na „Świadczenie kompleksowych usług pralniczych dla WSS 5 w Sosnowcu wraz z transportem”. Ogłoszenie o przedmiotowym zamówieniu zostało zamieszczone w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich w dniu 5.02.2009r. W dniu 17.04.2009r. wykonawca VECTOR S.A....