Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

29 orzeczeń w bazie

KIO 458/26

24.02.2026 postanowienie
umorzone
Województwo Pomorskie
Meritum

2 lutego 2026 r wykonawca ” Nowak-Mosty spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Dąbrowie Górniczej (dalej jako „Odwołujący”) wniósł odwołanie w prowadzonym przez Województwo Pomorskie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane o tytule „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 226 - ul. Chopina w Pruszczu Gdańskim – Etap I”....

KIO 5834/25

27.01.2026 postanowienie
umorzone
Województwo Pomorskie
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Organizacja działania Pomorskiej Sieci Współpracy” , numer postępowania: DAZ-Z.272.87.2025 , zostało wszczęte ogłoszeniem opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem publikacji ogłoszenia 640419-2025 w dniu 1 października 2025 r. (numer wydania Dz. U. S: 188/2025) przez : Województwo Pomorskie , ul....

KIO 2207/25

25.06.2025 postanowienie
umorzone
Województwo Pomorskie
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego do postępowania odwoławczego stronie Odwołującego przez wykonawcę NDI S.A. z siedzibą w Sopocie. Do postępowania odwoławczego nie zgłoszono innych przystąpień. Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Izba wskazuje, że zgodnie z art....

KIO 2196/25

25.06.2025 postanowienie
umorzone
Województwo Pomorskie
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego do postępowania odwoławczego po stronie Odwołującego przez wykonawcę NDI S.A. z siedzibą w Sopocie. Do postępowania odwoławczego nie zgłoszono innych przystąpień. Izba ustaliła, że Odwołujący w ramach podniesionych żądań domagał się wprowadzenia odpowiednich modyfikacji w: pkt 2 OPZ (str. 37) oraz § 3 ust. 1 pkt 1 umowy (zarzut 1), § 9 ust. 5 pkt 1 umowy (zarzut 2), § 5 ust. 5 pkt 1, § 5 ust....

KIO 641/25

11.03.2025 wyrok
uwzględnione
Województwo Pomorskie
Meritum

Po pierwsze, odnośnie treści SWZ co do opisu przedmiotu zamówienia {dalej: „OPZ”} (wynikającego z załącznika nr 1 oraz załącznika nr 2 – wzoru umowy), warunków udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej i zawodowej, pozacenowych kryteriów oceny ofert oraz wymaganej treści składanej oferty....

KIO 4570/24

30.12.2024 wyrok
oddalone
Województwo Pomorskie
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba równi eż stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu odwołującego ‎ w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 2305/24

16.07.2024 postanowienie
postanowienie
Województwo Pomorskie
Meritum

Odwołanie dotyczy zamówienia na „Zorganizowanie i przeprowadzenie Obozu dla maksymalnie 200 Uczestników w ramach projektu „Regionalny program wyrównywania szans edukacyjnych uczniów pomorskich szkół””. Zamawiający zakwalifikował zamówienie do tzw. usług społecznych i innych szczególnych usług (art. 7 pkt 34 ustawy Prawo zamówień publicznych, t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm., zwanej dalej: „ustawą Pzp”), o czym świadczy m.in....

KIO 3781/23

03.01.2024 postanowienie
postanowienie
Województwo Pomorskie
Meritum

W dniu 18 grudnia 2023 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ Impel S.A., ul. Antoniego Słonimskiego 1, 50-304 Wrocław zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Świadczenie usług sprzątania pomieszczeń w budynkach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Wewnętrzny identyfikator: DAZ-Z.272.86.2023 ” ....

KIO 817/23

03.04.2023 postanowienie
umorzone
Województwo Pomorskie
Meritum

Województwo Pomorskie, zwane dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2022 r., poz. 1710), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie pn. „Zakup czterech wieloczłonowych pojazdów kolejowych z napędem hybrydowym (elektryczno-spalinowym) do obsługi przewozów pasażerskich w Województwie Pomorskim”....

KIO 2771/22

02.11.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Województwo Pomorskie
Meritum

Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa licencji oprogramowania biurowego”. Numer ogłoszenia o zamówieniu i data zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: nr 2022/S 195-552223 z dnia 10.10.2022 r. Numer referencyjny DAZ- Z.272.74.2022 Izba powołując się na pismo zamawiającego, pismo z 28.10.2022 r. wpływ na kancelarię 31.10.2022 r....