Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 4826/25

07.01.2026 postanowienie
zwrócone
Województwo Wielkopolskie
Meritum

W dniu 3 listopada 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Serwis Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. Sp. k., Lisi Ogon, ul. Szczecińska 15-19, 86-065 Łochowo zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: wykonanie czynności czwartego poziomu utrzymania dla 10. elektrycznych zespołów trakcyjnych typu 48WE. Wewnętrzny identyfikator: DT-II.272.3.2025....

KIO 2417/25

08.07.2025 postanowienie
umorzone
Województwo Wielkopolskie
Meritum

Województwo Wielkopolskie z siedzibą w Poznaniu (dalej: „Zamawiający”) prowadzi ‎ w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa kompleksu mieszkalno-biurowego dla pracowników i personelu medycznego – Etap I”. Do ww. postępowania o udzielenie zamówienia zastosowanie znajdują przepisy ustawy ‎ z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 4912/24

24.01.2025 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Województwo Wielkopolskie
Meritum

W dniu 21 stycznia 2025 r. przed dniem wyznaczonej rozprawy, do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo Odwołującego zawierające jego oświadczenie o cofnięciu odwołania. Stosownie do art.520 ust.1 ustawy Pzp Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia  . Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp w związku z art.520, postanowiła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie umorzyć. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 4795/24

07.01.2025 postanowienie
postanowienie
Województwo Wielkopolskie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba ustaliła, że w terminie wynikającym z art....

KIO 1844/24

10.06.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Województwo Wielkopolskie
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1) ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp). Z kolei w myśl art....

KIO 3209/21|KIO 3237/21

22.11.2021 wyrok
oddalone
Województwo Wielkopolskie
Meritum

odwołania nie zasługiwały na uwzględnienie. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań na podstawie art. 528 Pzp i skierowała sprawy na rozprawę. Ponadto Izba ustaliła, że Odwołujący posiadają interes we wniesienia odwołania wynikający z art. 505 Pzp. Izba dopuściła do udziału w postępowaniu wykonawcę A. K., prowadząca działalność gospodarczą pod firmą A. K....

KIO 2206/21

07.09.2021 wyrok
uwzględnione
Województwo Wielkopolskie
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 NPzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 NPzp, uprawniający do jego złożenia. Skład orzekający Izby dopuścił w niniejszej sprawie dowody z: dokumentacji postępowania o zamówienie publiczne nadesłanej przez Zamawiającego do akt sprawy w postaci elektronicznej, w tym w szczególności postanowień SWZ (po zmianach), Załącznika n...

KIO 2167/21

26.08.2021 wyrok
uwzględnione
Województwo Wielkopolskie
Meritum

W związku z tym, że postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia zostało wszczęte po 1 stycznia 2021 r., jest ono prowadzone na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129), stosownie do art. 1 ustawy z 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę ‒ Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2020 z późn. zm.). Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust....

KIO 863/21

11.05.2021 wyrok
oddalone
Województwo Wielkopolskie
Meritum

Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania wskazanych w art. 528 ustawy nPzp. Izba dopuściła do udziału w postępowaniu odwoławczym wykonawcę Nexus Consultants Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdyni zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego (dalej jako „Przystępujący”)....

KIO 2335/20|KIO 2337/20

13.10.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Województwo Wielkopolskie
Meritum

Województwo Wielkopolskie z siedzibą w Poznaniu działając w imieniu i na rzecz: 1. Województwa Wielkopolskiego z siedzibą w Poznaniu reprezentowanego przez Szpitale Wielkopolski Sp. z o. o. z siedzibą w Poznaniu, 2. Centrum Rehabilitacji im. Prof. Mieczysława Walczaka z siedzibą w Osiecznej, 3. Poznańskiego Ośrodka Zdrowia Psychicznego z siedzibą w Poznaniu, 4. Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem z siedzibą ‎ w Poznaniu, 5....