Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

3 orzeczeń w bazie

KIO 131/08

29.02.2008 postanowienie
odrzucone
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
Meritum

: Zamawiający w SIWZ w pkt. 8 rozdziału 13 określił” Wykonawca podaje w ofercie cenę całkowitą ryczałtową oferty brutto, za wykonanie przedmiotu zamówienia wraz ze wszystkimi jej składnikami i dopłatami w tym podatek VAT. Podstawą do wyceny robót jest dokumentacja 4 projektowa wymieniona w rozdz. 4 ust.5. Przedmiary robót stanowią jedynie materiał pomocniczy.” , natomiast w umowie kwestionowane zapisy zawarł w §12 i § 13 wzoru umowy....

KIO 128/08

29.02.2008 postanowienie
odrzucone
Skarb Państwa – Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych
Meritum

Odwołanie od rozstrzygnięcia protestu Odwołujący Tradex System Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przekazał Zamawiającemu z uchybieniem terminu z art. 184 ust. 2 Pzp, i jako takie podlega odrzuceniu na podstawie art. 187 ust. 4 pkt. 7 Pzp. Bezspornym jest, że przedmiotowe odwołanie Wykonawca wniósł do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w terminie ustawowym z art. 184 ust. 2 Pzp, tj. w terminie 5 dni od otrzymania rozstrzygnięcia protestu....

KIO 130/08

29.02.2008 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Zarzut nie wniesienia wadium przez Energotechnika Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie nie potwierdził się. Energotechnika Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jako zabezpieczenie oferty w przedmiotowym postępowaniu złożyła „Aneks Nr 1 do gwarancji ubezpieczeniowej wadium Nr 250000964492 z dnia 6 listopada 2007 r.”, w którym wskazano, iż dotyczy ona postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na roboty budowlane: „Zapro...