Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 237/08

02.04.2008 wyrok
oddalone
Główny Inspektorat Inspekcji Handlowej
Meritum

Główny Inspektorat Inspekcji Handlowej w Warszawie, zwany dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. z 2007 r., Dz. U. Nr 223, poz. 1655), zwanej dalej „ustawą”, wszczął, w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia na: „Usługi badania próbek paliw ciekłych w ramach systemu monitorowania i kontrolowania jakości paliw realizowanego przez Inspekcję Handlową”....

KIO 242/08

02.04.2008 wyrok
oddalone
Gmina Wrocław
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu. Odwołujący, wobec uprawomocnienia się decyzji Zamawiającego o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w części I zadanie II, w której złożona została oferta Odwołującego, nie posiada już interesu prawnego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w tej części zostało zniesione wraz ze wszystkimi czynnościami uprzednio dokonanymi przez Zamawiającego w tym postępowaniu....

KIO 234/08

02.04.2008 wyrok
oddalone
Minister Obrony Narodowej, w imieniu którego działa Agencja Mienia Wojskowego
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. W pierwszej kolejności Izba zbadała okoliczności podniesione przez Zamawiającego na rozprawie, który stwierdził, że Odwołujący nie jest uprawniony do korzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, ponieważ interes prawny Odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia nie doznał uszczerbku. Izba nie podzieliła stanowiska Zamawiającego w tym zakresie....

KIO 241/08

02.04.2008 wyrok
oddalone
Krakowski Zarząd Komunalny w Krakowie
Meritum

: Na podstawie przedłożonej dokumentacji przetargowej postępowania, protestu, rozstrzygnięcia protestu, odwołania, oferty konsorcjum wykonawców reprezentowanych przez SAMBUD oraz wyjaśnień złożonych na rozprawie ustalono co następuje. Wykonawca SAMBUD reprezentujący konsorcjum wykonawców SAMBUD Usługi Ogólnobudowlane Józef Paryl, Węgłówka 72, 32 - 412 Wiśniowa oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT, 41- 300 Dąbrowa Górnicza, ul....

KIO 244/08

02.04.2008 postanowienie
odrzucone
Gmina Miasto Lublin
Meritum

Jak wynika z dokumentacji postępowania i wyjaśnień stron złożonych na posiedzeniu oferta, mimo faktu wcześniejszego zbycia przedsiębiorstwa FW Polcourt, została złożona przez osobę fizyczną, Pana Marka Piotrowicza z użyciem powołanej firmy /nazwy/. Kwestia dopuszczalności dalszego korzystania w obrocie gospodarczym z firmy będącej własnością innego podmiotu nie jest zagadnieniem podlegającym rozpatrywaniu przez Izbę....