Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 1217 /08

12.11.2008 wyrok
uwzględnione
Gmina Nowy Korczyn
Meritum

Opisane wyżej wymagania Zamawiającego odnoszą się do określenia dokumentów w oparciu, o które Zamawiający będzie kwalifikował wykonawców ubiegających się o zamówienie do etapu złożenia oferty. Zastosowanie w sprawie znajdują zatem przepisy art. 25 ust. 1pkt 1 oraz art. 48 ust. 2 pkt 6 i 7 Pzp....

KIO 1176/08

12.11.2008 wyrok
oddalone
Komenda Główna Policji
Meritum

W niniejszym postępowaniu zamawiający zastosował kryterium wynikające z art. 91 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych – „ocena techniczna i jakościowa” będące wynikową określeń „jakość, funkcjonalność, parametry techniczne” zawartych w ww. przepisie. 6 Kryterium to nie zostało oprotestowane przez odwołującego, pomimo, że miało wagę 40% - jest to kryterium liczone w oparciu o subiektywne oceny członków komisji przetargowej – mogą oni uzasadniać swoje oceny w sposób związany z podkryteriami, ja...

KIO 1177/08

12.11.2008 wyrok
oddalone
Miejski Zarząd Dróg i Mostów
Meritum

Odwołujący ALBA Ekoserwis Sp. z o.o. w Radzionkowie zamierza ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: "Zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych: dróg krajowych wraz z węzłami, dróg oraz ulic wojewódzkich, powiatowych, gminnych i wewnętrznych, obiektów drogowych oraz ich pozimowe oczyszczanie." W związku z nieprawidłowym zastosowaniem przez Zamawiającego przepisów prawa, oraz wadliwą konstrukcję treści SIWZ, Odwołujący został ni...

KIO 1219/08

12.11.2008 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Sopot
Meritum

Odwołujący ma interes prawny we wniesieniu odwołania, gdyż złożył ofertę niepodlegającą odrzuceniu i znajdującą się na drugim miejscu w rankingu ofert, a więc w przypadku uwzględnienia odwołania, ma szansę w wyniku ponownej oceny ofert na uzyskanie zamówienia publicznego. Podniesiony przez Zamawiającego zarzut braku interesu prawnego Odwołującego we wniesieniu odwołania nie zasługuje na uwzględnienie, gdyż kwota, którą Zamawiający podał podczas otwarcia ofert jest kwotą, którą Zamawiający ma zam...

KIO 1155/08

12.11.2008 wyrok
oddalone
Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach
Meritum

Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej – Curie Oddział w Gliwicach, zwany dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655, Dz. U. z 2008 r., Nr 171, poz. 1058), zwanej dalej „ustawą Pzp”, wszczął w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia na „Dostawę odczynników biochemicznych i immunochemicznych wraz z dzierżawą zintegrowanego systemu immuno - bio...

KIO 1175/08

12.11.2008 wyrok
uwzględnione
Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że Odwołujący posiada interes prawny w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, uprawniający go do wniesienia środków ochrony prawnej. Odwołujący złożył trzecią z kolei, pod względem kryterium ceny, ofertę, a zarówno w proteście, jak i w odwołaniu postawił zarzuty wobec oceny przez Zamawiającego ofert, które uzyskały pierwsze i drugie miejsce, wskazując na naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp i obo...

KIO 1218/08

12.11.2008 wyrok
uwzględnione
Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. W zakresie zarzutu naruszenia art. 24 ust. 1 pkt 10 oraz art. 24 ust. 2 pkt 3 ustawy pzp., skład orzekający uznał stanowisko Odwołującego za bezzasadne. W specyfikacji istotnych warunków zamówienia Zamawiający wymagał, aby wykonawcy potwierdzili posiadaną wiedzę i doświadczenie za pomocą minimum 3 usług wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest kró...

KIO 1165/08

12.11.2008 wyrok
oddalone
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie z powodu braku interesu prawnego Odwołującego we wniesieniu odwołania. Odwołujący zaskarżył wybór najkorzystniejszej oferty, wskazując na naruszenie art. 89 ust. 1 pkt 3 i 4 i art. 7 ust. 1 ustawy Pzp, poprzez nie odrzucenie ofert poprzedzających jego ofertę zarówno co do obiektu nr 1 i nr 2, przez co w jego ocenie Zamawiający naruszył zasadę obligatoryjnego odrzucania oferty z ceną rażąco niską jak i odrzucania oferty, której złożenie stanowi czyn nieucz...

KIO 1171/08

12.11.2008 wyrok
oddalone
Zespół Opieki Zdrowotnej
Meritum

W pierwszej kolejności skład orzekający Izby ustalił, że Odwołujący posiadał interes prawny w złożeniu przedmiotowego odwołania. Oferta Odwołującego została przez Zamawiającego odrzucona, co w sposób bezpośredni pozbawia go uzyskania niniejszego zamówienia publicznego. Wypełniona została zatem materialnoprawna przesłanka do rozpatrzenia odwołania, wynikająca z treści art. 179 ust. 1 ustawy....

KIO 1171/08

12.11.2008 wyrok
oddalone
Zespół Opieki Zdrowotnej
Meritum

W pierwszej kolejności skład orzekający Izby ustalił, że Odwołujący posiadał interes prawny w złożeniu przedmiotowego odwołania. Oferta Odwołującego została przez Zamawiającego odrzucona, co w sposób bezpośredni pozbawia go uzyskania niniejszego zamówienia publicznego. Wypełniona została zatem materialnoprawna przesłanka do rozpatrzenia odwołania, wynikająca z treści art. 179 ust. 1 ustawy....