Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

XII Ga 362/08

21.11.2008 wyrok
oddalone
Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej
Meritum

z treści art. 87 Pzp w przypadku niezłożenia wymaganych wyjaśnień, nie wynikają dla wykonawców konsekwencje analogiczne jak opisane w art. 90 ust. 3 Pzp, tj. brak wyjaśnień nie skutkuje odrzuceniem oferty. Zamawiający w braku powyższych wyjaśnień musiał ocenić ofertę na podstawie już posiadanych dokumentów....

KIO 1257/08

21.11.2008 wyrok
uwzględnione
Wójt Gminy Mszana Dolna
Meritum

Skład orzekający Izby w pierwszej kolejności ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 187 ust. 4 Pzp. Stanowisko Zamawiającego przedstawione w rozstrzygnięciu protestu, we wniosku z dnia 28.10.2008 r., piśmie z dnia 03.11.2008 r., jak i na posiedzeniu jest błędne. Izba 11 wyjaśnia przy czym, iż po pierwsze, zgodnie z dyspozycją art. 4 ust 2 ustawy z dnia 04.09.2008 r....

KIO 1230 /08

21.11.2008 wyrok
uwzględnione
Miasto Stołeczne Warszawa – Zarząd Dróg Miejskich
Meritum

Skład orzekający Izby w pierwszej kolejności ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 187 ust. 4 Pzp. Ustalono również, że Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes prawny w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający go do złożenia protestu i odwołania....

KIO 1269/08|KIO 1271/08

21.11.2008 wyrok
uwzględnione
Gmina Opole
Meritum

- do zakresu czynności zarządzania lokalami mieszkalnymi lub lokalami mieszkalnymi i użytkowymi. Z przedstawionych przez firmę Odnowa dokumentów nie wynika jednak wprost, aby firma ta w ramach zawartych umów nie mogła świadczyć również usług w zakresie zarządzania lokalami mieszkalnymi lub lokalami mieszkalnymi i użytkowymi i ewentualnie, jaka byłaby to powierzchnia....

KIO 1274/08

21.11.2008 wyrok
oddalone
Kompania Węglowa S.A.
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Przedmiotem wniesionego odwołania jest zaskarżenie treści SIWZ na zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na "Dostawę bonów żywieniowych na realizację posiłków profilaktycznych w okresie 12 miesięcy oraz zapewnienie realizacji tych bonów w punktach (placówkach) handlowych i gastronomicznych dla pracowników Kompanii Węglowej S.A. Oddział KWK "Halemba-Wirek"....

KIO 1259/08

21.11.2008 wyrok
oddalone
Miasto Katowice
Meritum

Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem prawnym w korzystaniu ze środków ochrony prawnej, o którym stanowi art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Krajowa Izba Odwoławcza odnosząc się do zarzutów dotyczących naruszenia przez Zamawiającego przepisów art. 7 ust. 1, art. 183 ust. 1 pkt 3, 4 w związku z art. 24 ust. 1 pkt 10 i art. 22 ust 1 pkt 2 oraz w związku z art. 36 ust. 1 pkt 3 i 6 oraz w związku z § 1 ust....

KIO 1246/08

21.11.2008 wyrok
uwzględnione
Rejonowy Zarząd Infrastruktury
Meritum

nie jest możliwe zastosowanie art. 88 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp w brzmieniu wprowadzonym ustawą z dnia 4 września 2008 r. o zmianie ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2008 r., Nr 171, poz. 1058), gdyż z treści tego przepisu wynika możliwość poprawienia m.in. omyłek rachunkowych oraz innych omyłek polegających na niezgodności treści oferty z treścią SIWZ, niepowodujących istotnych zmian w treści oferty....

KIO 1258/08

21.11.2008 wyrok
uwzględnione
Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A.
Meritum

Zamawiający istotnie nazwał zamówienie kompleksową usługą, zawierającą w swoim opisie szereg różnych czynności, które się na nią składają. Główne części składowe usługi podlegają zróżnicowanym stawkom podatku VAT. Nie można zgodzić się z Zamawiającym oraz z Przystępującym do odwołania, że brak jest możliwości podziału przedmiotu zamówienia w taki sposób, że kompleksowe utrzymanie czystości wewnątrz obiektów i kompleksowe utrzymanie czystości terenów zewnętrznych nie może zostać rozdzielone, aby...

KIO 1253/08

21.11.2008 wyrok
oddalone
p.p.u.p. „Poczta Polska”
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. 4 Ocena stanu faktycznego sprawy nie potwierdza naruszenia przez Zamawiającego zasad prowadzenia postępowania z zachowaniem uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców. Izba uznała, iż ustalenie przez Zamawiającego maksymalnej kwoty jednostkowej za urządzenie w wysokości 1 zł. netto (pkt 3.2.siwz) oraz wysokości abonamentu nie większej niż 5 zł. netto (§ 2 ust....

KIO 1260/08

21.11.2008 wyrok
uwzględnione
Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Gdańsku
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że odwołujący posiada interes prawny we wniesieniu przedmiotowego odwołania. Odwołujący złożył ofertę w przedmiotowym postępowaniu, która znajduje się na drugiej pozycji według uzyskanej punktacji w ramach oceny ofert. W przypadku potwierdzenia się zarzutów i naruszenia przez zamawiającego wskazanych w odwołaniu przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych interes prawny odwołującego w uzyskaniu zamówienia doznałby uszczerbku....