Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

KIO 716/09

18.06.2009 wyrok
oddalone
Południowy Koncern Węglowy S.A.
Meritum

, W pierwszej kolejności Izba rozpatrzyła podniesiony przez Zamawiającego na posiedzeniu zarzut, wniesienia odwołania przez podmiot nieuprawniony. W tym przypadku Zamawiający wskazał, iż – w jego ocenie z treści odwołania wynika, że wnoszącym odwołanie są wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia - Konsorcjum IFS Industrial and Financial System Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Centralny Ośrodek Informatyki Górnictwa S.A....

KIO 725/09

18.06.2009 wyrok
oddalone
Powiat Gdański z siedzibą w Pruszczu Gdańskim
Meritum

Powiat Gdański z siedzibą w Pruszczu Gdańskim, zwany dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, wszczął, w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia na „Budowę pawilonu mieszkalnego dla osób upośledzonych umysłowo w Domu Pomocy Społecznej „Leśny” w Zaskoczynie”....

KIO 717/09

18.06.2009 wyrok
oddalone
Kompania Węglowa S.A.
Meritum

Na wstępie skład orzekający Izby potwierdził spełnienie przesłanki materialno- prawnej dla stwierdzenia skuteczności wniesionego odwołania określonej w art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą pzp, tj. doznania lub możliwości doznania uszczerbku w interesie prawnym odwołującego w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy....

KIO 710/09

18.06.2009 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Zgodnie z wymaganiami Zamawiającego zawartymi w punkcie 10.2. specyfikacji istotnych warunków zamówienia wykonawcy wraz z ofertą wypełnioną na „Formularzu oferty” mieli złożyć „Tabelę opracowań obejmującą projektu projektów projektowych” koszty: budowlanego, dla branż, specyfikacji wykonawczych wszystkich szczegółowych technicznych wykonania i odbioru robót, przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich, materiałów przetargowych dla potrzeb wyłonienia wy...