Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 735/09|KIO 738/09

30.06.2009 wyrok
oddalone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Bezspornym jest, iż Odwołujący w załączeniu do złożonej oferty przedłożył decyzję nr 9/09 z dnia 27 marca 2009 r. wydaną przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, uprawniającą ASTEC GmbH do wykonywania prac lotniczych w zakresie wykonywania lotów fotogrametrycznych oraz certyfikat wystawiony dla firmy Air Tempelhof. Przedmiotowy certyfikat, zgodnie z wyjaśnieniami z dnia 20 kwietnia 2009 r....

KIO 761/09|KIO 762/09

30.06.2009 wyrok
oddalone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, iż wszyscy odwołujący legitymują się interesem prawnym w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, uprawniającym do wniesienia środków ochrony prawnej. Za bezzasadny Izba uznała podniesiony przez NIRO Sp. z o.o. zarzut złożenia przez Konsorcjum Impel polisy OC, w której podano inny adres członka Konsorcjum niż wynika to 22 z odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego....

KIO 750/09

30.06.2009 wyrok
oddalone
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Meritum

Odwołujący legitymuje się posiadaniem interesu prawnego, w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, jako niezbędnej przesłanki wniesienia odwołania. Postępowanie prowadzone jest w trybie dialogu konkurencyjnego. Odwołujący złożył skutecznie wniosek o dopuszczenie do dialogu konkurencyjnego. W czasie dialogu, zamawiający może przed zaproszeniem do składania ofert dokonać zmiany wymagań będących przedmiotem dialogu, a więc także zastosowania odpowiednich technologii przy wykonywaniu zamówienia. Nie zamiesz...

XIX Ga 207/09

30.06.2009 postanowienie
postanowienie
Gmina Wyry
Meritum

Bezspornym w sprawie pozostaje, że zamawiający - Gmina Wyry - wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na roboty budowlane pn. „Przebudowa i rozbudowa obiektu Zespołu Szkół w Wyrach” o szacunkowej wartości poniżej 5.150.000 euro (czyli poniżej tzw. „progu unijnego”)....

KIO 738/09

30.06.2009 wyrok
oddalone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Bezspornym jest, iż Odwołujący w załączeniu do złożonej oferty przedłożył decyzję nr 9/09 z dnia 27 marca 2009 r. wydaną przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, uprawniającą ASTEC GmbH do wykonywania prac lotniczych w zakresie wykonywania lotów fotogrametrycznych oraz certyfikat wystawiony dla firmy Air Tempelhof. Przedmiotowy certyfikat, zgodnie z wyjaśnieniami z dnia 20 kwietnia 2009 r....

KIO 747 /09

30.06.2009 wyrok
oddalone
”Pro - Medica ” w Ełku Sp. z o. o.,
Meritum

Odnośnie interesu prawnego odwołującego skład orzekający Izby ustalił, że odwołujący posiadał interes prawny tak na etapie wnoszenia protestu, jak i odwołania, ponieważ potwierdzenie się zarzutów niezasadnego zaniechania odrzucenia oferty wybranej w sytuacji, gdy oferta odwołującego pozostawałaby w pakiecie I ofertą z najniższą ceną, oznaczałoby dla odwołującego szansę na uzyskanie przedmiotowego zamówienia publicznego, skoro cena była jedynym kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej. Tym samy...

XIX Ga 207/09

30.06.2009 postanowienie
postanowienie
Gmina Wyry
Meritum

Bezspornym w sprawie pozostaje, że zamawiający - Gmina Wyry - wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na roboty budowlane pn. „Przebudowa i rozbudowa obiektu Zespołu Szkół w Wyrach” o szacunkowej wartości poniżej 5.150.000 euro (czyli poniżej tzw. „progu unijnego”)....