Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

VIII Ga 136/09

24.07.2009 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie
Meritum

pojęcie to jest jednoznaczne i nie wymaga wykładni. Gdyby bowiem Izba poprzestała na powyższym stwierdzeniu, nie wskazując jednocześnie jakie znaczenie należy nadać powyższemu określeniu, to niewątpliwie stanowisko takie mogłoby zostać ocenione jako arbitralne. Na akceptację zasługuje pogląd, iż wykładni znaczenia wskazanego pojęcia - niezależnie od jego słownikowej definicji - nie można dokonywać w oderwaniu od przedmiotu, którego dotyczy....

KIO 887/09

24.07.2009 wyrok
oddalone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. KIO/UZP 887/09 10 z 16 Na wstępie Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes prawny w korzystaniu ze środków ochrony prawnej, o którym stanowi art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych i zgodnie z którym środki ochrony prawnej przysługują każdemu podmiotowi, którego interes prawny w uzyskaniu zamówienia dozna lub choćby zagraża mu doznanie uszczerbku w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy....

KIO 888/09

24.07.2009 wyrok
oddalone
Krajowy Fundusz Kapitałowy S. A.
Meritum

Skład orzekający Izby w pierwszej kolejności ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 187 ust. 4 Pzp. Ustalono również, że Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes prawny w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający go do złożenia protestu i odwołania. Zdaniem Izby, Odwołujący, którego oferta została odrzucona i nie podlegała klasyfikacji w ramach kryterium oceny ofert, tj....

KIO 877/09

24.07.2009 wyrok
oddalone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z siedzibą w Warszawie, zwana dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, wszczęła, w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia na „Modernizację i aktualizację baz danych Systemu (LPIS) w tym opracowanie ortofotomapy oraz postaci wektorowej danych graficznych z inte...

KIO 884/09

24.07.2009 wyrok
oddalone
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem prawnym w korzystaniu ze środków ochrony prawnej, o którym stanowi art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, co następuje: Zamawiający, w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w rozdziale II pkt 1.1 postawił wymóg aby pompy wirowe zatapialne opisane w częściach I-III powinny spełniać poniżs...