Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 1435/09

19.11.2009 postanowienie
odrzucone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie
Meritum

niniejszą kopie Zamawiający otrzymał w dniu 25.09.2009 r., czyli 1 dzień po upływie terminu na złożenie odwołania, który jest zarazem terminem na skuteczne przekazanie jego kopii Zamawiającemu. Powyższy stan faktyczny został potwierdzony na posiedzeniu przez Zamawiającego, jak również Odwołującego. Ten ostatni potwierdził również, iż kopia odwołania nie została przekazana w jakikolwiek inny sposób w dniu 24.09.2009 r....

KIO 1420/09

19.11.2009 wyrok
uwzględnione
Gmina Miejska Świeradów-Zdrój
Meritum

Jak wynika z treści Formularza ofertowego Odwołującego się, został on podpisany przez p. Bożenę Staszulonek, prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą „ROBEN” Zakład Usług Ogólnych Bożena Staszulonek i pieczęć tego podmiotu gospodarczego widnieje w miejscu wskazanym na umieszczenie pieczęci wykonawcy. Jednocześnie wśród dokumentów dołączonych do oferty, Odwołujący się wskazał m.in. umowę konsorcjum (str....

IX Ga 228/09

19.11.2009 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej we Włodawie
Meritum

Postanowieniem z dnia 24 września 2009r. Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie: 1)    odrzuciła odwołanie Przedsiębiorstwa Produkcyjno - Handlowego „Wamaco” spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Lublinie od rozstrzygnięcia przez zamawiającego Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie protestu z 27 lipca 2009r., 2)    obciążyła odwołującego kosztami postępowania....

UZP/KIO 1424/09

19.11.2009 postanowienie
odrzucone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Meritum

Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie, zwany dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, wszczął, w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia na „Serwis pogwarancyjny drukarek laserowych FS 9100DN”. W dniu 1 września 2009 r....

KIO 1393/09

19.11.2009 wyrok
uwzględnione
Zakład Leczenia Uzależnień w Charcicach
Meritum

Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdza, że odwołujący legitymuje się interesem prawnym w korzystaniu ze środków ochrony prawnej, o których stanowi art. 179 ust. 1 Pzp. Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, iż w pkt 11.2 siwz zamawiający zawarł wymagania sporządzenia kosztorysu ofertowego metodą kalkulacji uproszczonej, której formułę należy przyjąć wg „Polskich standardów kosztorysowania robót budowlanych” Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych, wydanie z 2005 r., ściśle według kolejności p...