Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 1904/09

11.02.2010 wyrok
uwzględnione
Lubelski Węgiel „Bogdanka" S.A.
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 1853/09

11.02.2010 wyrok
oddalone
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga – Północ
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu. Izba stwierdziła, że nie zachodzą przeszkody formalno - prawne do skierowania odwołania na rozprawę, a odwołujący, który kwestionuje postanowienia specyfikacji istotnych warunków zamówienia, uniemożliwiające odwołującemu złożenie oferty, posiada interes prawny w korzystaniu ze środków ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1852/09|KIO 1863/09

11.02.2010 wyrok
oddalone
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych Zakład Budżetowy
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że wobec wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego dotyczy rozpoznawane przez Izbę odwołanie, przed dniem 29 stycznia 2010 r., tj. przed dniem wejścia w życie przepisów ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 223, poz....

KIO 1808 /09

11.02.2010 wyrok
uwzględnione
Poczta Polska S.A.
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. KIO stwierdziła, że odwołujący legitymuje się interesem prawnym w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp. Izba uznała, że interes prawny odwołującego w uzyskaniu zamówienia mógłby doznać uszczerbku w przypadku potwierdzenia się naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp wskazanych w odwołaniu, poprzez nieuzasadnione wykluczenie odwołującego się wykonawcy z postępowania....

KIO 1898/09|KIO 1899/09

11.02.2010 wyrok
uwzględnione
Komenda Główna Policji
Meritum

oba odwołania zasługują na uwzględnienie. Odwołujący ma interes prawny we wnoszeniu środków ochrony prawnej, ponieważ w konsekwencji uwzględnienia odwołania, jego oferta pozostanie ofertą najkorzystniejszą w postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego. Zamawiający wskazywał, że jedno z odwołań powinno zostać odrzucone, bowiem nie przekazano mu w terminie (równocześnie z wniesieniem odwołania do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych) kopii odwołania, jednak Izba stwierdziła, że w aktach odwoławczy...