Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

XIX Gz 455/10

14.10.2010 postanowienie
odrzucone
Miejski Zarząd Ulic i Mostów
Meritum

W postępowaniu odwoławczym przed Krajową Izbą Odwoławczą zainicjowanym odwołaniem wykonawcy „Ekośrodowisko” sp. z o.o. w Bytomiu od czynności zamawiającego - Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie podjętych w toku postępowania o udzielenia zamówienia publicznego na „letnie i zimowe utrzymanie jezdni, ulic, miejsc postojowych oraz chodników na terenie miasta Chorzowa w okresie 21 miesięcy od dnia podpisania umowy” - swoje przystąpienie W do tego postępowania po stronie zamawiającego zgłosił wyk...

KIO 2123/10

14.10.2010 wyrok
oddalone
Gmina Bogatynia
Meritum

W pierwszej kolejności skład orzekający Izby wykluczył możliwość wypełnienia którejkolwiek z przesłanek odrzucenia odwołania ustanowionych w art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Izba stwierdziła w dalszej kolejności, iż wypełniona została przesłanka interesu Odwołującego w uzyskaniu zamówienia określona w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Izba uznała również, iż Odwołujący mógł ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp....

KIO 2149/10

14.10.2010 wyrok
oddalone
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Meritum

Izba nie uwzględniła wniosku odwołującego o przeprowadzenie dowodu z treści innych prac konkursowych uznając, że wniosek zmierza do rozszerzenia podstaw faktycznych zarzutów protestu i przystąpienia odwołującego do postępowania toczącego się w wyniku wniesienia protestu, co w konsekwencji doprowadziłoby do naruszenia art. 191 ust. 3 ustawy Pzp zakazującego rozpatrywania i rozstrzygania co do zarzutów, które nie były zawarte w proteście. Oceniając zarzut naruszenia art....

KIO 2434/10

14.10.2010 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. Jędrzeja Śniadeckiego z siedzibą w Białymstoku
Meritum

Katowicki Holding Węglowy S.A., (dalej: „Zamawiający”) prowadzi, w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na: „Dostawy taśm przenośnikowych w okresie 24 miesięcy od daty zawarcia umowy do Katowickiego Holdingu Węglowego S.A.” Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. t.j. z 2010 r. 113, poz. 759 ze zm.), zwanej dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 2150/10

14.10.2010 wyrok
oddalone
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Meritum

W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, iż przedmiotem rozpoznania nie mogą być zarzuty odnoszące się do rozstrzygnięcia Krajowej Izby Odwoławczej orzeczone wyrokiem z dnia 7 września 2010 roku o sygn. akt KIO/1798/10. Krajowa Izba Odwoławcza uznała, iż przedmiotem rozstrzygnięcia mogą być tylko i wyłącznie zarzuty odnoszące się do treści odpowiedzi udzielonych przez Zamawiającego pismem z dnia 22 września 2010 roku....