Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 1117/11

06.06.2011 postanowienie
odrzucone
EnergiaPro S.A.
Meritum

Izba ustaliła co następuje Z treści odwołania wynika, że Odwołujący zawarł umowę ze spółką Energia pro Pomiary sp. z o.o. z siedzibą w Świdnicy, która to spółka złożyła ofertę Zamawiającemu w przetargu nieograniczonym, na dostawę liczników w związku z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia....

KIO 1131/11

06.06.2011 wyrok
uwzględnione
3 Batalion Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych w Warszawie
Meritum

Odwołanie jest zasadne. W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że odwołujący się ma interes w uzyskaniu zamówienia uprawniający go do wnoszenia środków odwoławczych zgodnie z art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Odwołujący się złożył ofertę sklasyfikowaną jako druga w rankingu ofert. Uznanie oferty przystępującego za najkorzystniejszą pozbawia odwołującego się uzyskania przedmiotowego zamówienia publicznego....

KIO 1115/11

06.06.2011 postanowienie
odrzucone
Gmina Miasto Puławy-Zarząd Inwestycji Miejskich
Meritum

: Odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 3 ustawy. Orzeczenie Sądu Okręgowego w Warszawie sygn. akt V Ca 538/08 zapadło w odmiennym stanie faktyczny. Stan faktyczny tego odwołania był taki, że odwołujący wniósł odwołanie na czynność zaniechania wykluczenia innego wykonawcy, który pierwotnie został wykluczony z postępowania przez zamawiającego i na skutek własnych środków ochrony prawnej przywrócony do postępowania....

KIO 1129/11

06.06.2011 postanowienie
odrzucone
Skarb Państwa-Minister Obrony Narodowej
Meritum

W pierwszej kolejności skład orzekający Izby ustalił, że wobec wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego dotyczy rozpoznawane przez Izbę odwołanie, po dniu 29 stycznia 2010 roku, tj. po wejściu w życie nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 5 listopada 2009 roku o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. Nr 206, poz. 1591) – tzw....

KIO 1146/11

06.06.2011 postanowienie
odrzucone
Gmina Strzelin
Meritum

Odwołanie zostało złożone w postępowaniu, które Zamawiający oznaczył jako dotyczące wartości zamówienia przekraczającej kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych. Przepis art. 180 ust. 4 ustawy Pzp stanowi, iż odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej, opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu....

KIO 1133/11

06.06.2011 postanowienie
odrzucone
Politechnika Wrocławska
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 5 oraz pkt 3 ustawy – Prawo zamówień publicznych, albowiem dotyczy czynności, które Zamawiający wykonał zgodnie z treścią wyroku z dnia 18 kwietnia 2011 r. sygn. akt: KIO 637/1, a ponadto wskazano w nim czynności, co, do których podniesiono zarzuty z uchybieniem ustawowego terminu, o którym mowa w art. 182 ust.1 pkt 1 ustawy Pzp. Skład orzekający Izby rozpatrujący odwołanie z dnia 30 maja 2011 r....

KIO 1108/11

06.06.2011 wyrok
uwzględnione
Izba Celna w Katowicach
Meritum

Izba Celna w Katowicach, zwana dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, wszczęła, w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia na „Zakup wraz z dostawą, montażem, ustawieniem mebli biurowych i elementów wyposażenia Izby Celnej w Katowicach i Urzędu Celnego w Bielsku-Białej”....