Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

XIX Ga 602/11

12.01.2012 wyrok
oddalone
Kompania Węglowa Spółka Akcyjna
Meritum

W specyfikacji istotnych warunków zamówienia (dalej SIWZ) zamawiający ustalił, że postępowanie jest prowadzane w czterech częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego zadania. W dziale X pkt 1 SIWZ ustalił, że o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia, tj....

X Ga 288/11/za

12.01.2012 postanowienie
odrzucone
Miasto Rybnik
Meritum

Skarżący WPB Zabrze Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Zabrzu oraz PxM-Projekt-Południe Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Krakowie wnieśli skargę od orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej wraz z wnioskiem o zwolnienie skarżących od uiszczenia opłaty od skargi w całości. Prawomocnym postanowieniem z dnia 23 listopada 2011 r. Sąd Okręgowy w Gliwicach oddalił wnioski skarżących....

KIO 2790/11

12.01.2012 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Komenda Główną Policji w Warszawie
Meritum

Odwołanie jest zasadne. W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że odwołujący się ma interes w uzyskaniu zamówienia uprawniający go do wnoszenia środków ochrony prawnej w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Izba ustaliła, że zgodnie z protokołem postępowania w trybie przetargu nieograniczonego (druk ZP-PN) przedmiotowe zamówienie jest zamówieniem udzielanym w częściach, a wartość udzielanego zamówienia została ustalona na kwotę 4.227.642,28 zł, co stanowi równowartość 1.101.235,29 euro. Zamawia...

KIO 37/12

12.01.2012 postanowienie
odrzucone
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Bielany m. ST. Warszawy
Meritum

W pierwszej kolejności skład orzekający Izby ustalił, że wobec wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego dotyczy rozpoznawane przez Izbę odwołanie, po dniu 29 stycznia 2010 roku, tj. po wejściu w życie nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 5 listopada 2009 roku o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. Nr 206, poz. 1591) – tzw....

XIX Ga 602/11

12.01.2012 wyrok
oddalone
Kompania Węglowa Spółka Akcyjna w Katowicach
Meritum

W specyfikacji istotnych warunków zamówienia (dalej SIWZ) zamawiający ustalił, że postępowanie jest prowadzane w czterech częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego zadania. W dziale X pkt 1 SIWZ ustalił, że o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia, tj....