Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 318/12

24.02.2012 wyrok
uwzględnione
Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa - Modlin Sp. z o. o. w Nowym Dworze Mazowieckim,
Meritum

W treści odwołania zgodnie ze stanem faktycznym zacytowano treść adekwatnych postanowień siwz, co zostało zreferowane powyżej. Dodatkowo Izba wskazuje na istotne postanowienia siwz, które nie znalazły się w treści odwołania: Postanowienia siwz odnośnie redundancji systemu zawarte w Załączniku nr 1 „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia"....

KIO 306/12

24.02.2012 wyrok
oddalone
Gmina Woźniki
Meritum

W pierwszej kolejności należało wskazać, iż w przedmiotowej sprawie zastosowanie znajdowały przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, z uwzględnieniem zmian wprowadzonych dwoma ustawami, tj. z dnia 5 listopada 2009 r. o zmianie ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. z 2009 r., Nr 206, poz. 1591) oraz z dnia 2 grudnia 2009 r....

KIO 291/12

24.02.2012 wyrok
oddalone
Gminę Chorzów, Zakład Komunalny „PGM” z siedzibą w Chorzowie
Meritum

Odwołujący posiada interes w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy wnosząc odwołanie, gdyż postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, w którym w odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o zamówieniu, wszyscy zainteresowani wykonawcy mogą składać 19 oferty (art. 39 ustawy). W przedmiocie zakresu postępowania odwoławczego, Sąd Okręgowy w Warszawie w wyroku z dnia 15 lipca 2011 r., sygn....

KIO 298/12

24.02.2012 postanowienie
odrzucone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których stanowi przepis art. 179 ust. 1 Pzp. Wykonawca Sygnity S.A. w Warszawie skutecznie przystąpił do postępowania odwoławczego po stronie odwołującego, Strona 6 z 8 natomiast wykonawca Oracle Polska sp. z o.o. w Warszawie skutecznie przystąpił do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego....

KIO 340/12

24.02.2012 wyrok
oddalone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Odwołanie, wobec nie stwierdzenia braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez odwołującego wpisu, podlega rozpoznaniu. Izba stwierdziła, że odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których stanowi przepis art. 179 ust. 1 Pzp. Przymiot uczestnika postępowania uzyskał wykonawca Sygnity S.A. w Warszawie zgłaszając skutecznie przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie odwołującego....

KIO 302/12

24.02.2012 wyrok
uwzględnione
Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Jednocześnie Izba stwierdziła, że Odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 179 ust....

KIO 318/12

24.02.2012 wyrok
uwzględnione
Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa - Modlin Sp. z o. o.
Meritum

W treści odwołania zgodnie ze stanem faktycznym zacytowano treść adekwatnych postanowień siwz, co zostało zreferowane powyżej. Dodatkowo Izba wskazuje na istotne postanowienia siwz, które nie znalazły się w treści odwołania: Postanowienia siwz odnośnie redundancji systemu zawarte w Załączniku nr 1 „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia"....