Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 972/12

23.05.2012 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Siedlcach
Meritum

W pierwszej kolejności należało wskazać, iż w przedmiotowej sprawie zastosowanie znajdowały przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, z uwzględnieniem zmian wprowadzonych dwoma ustawami, tj. z dnia 5 listopada 2009 r. o zmianie ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. z 2009 r., Nr 206, poz. 1591) oraz z dnia 2 grudnia 2009 r....

KIO 951/12

23.05.2012 wyrok
oddalone
Kompania Węglowa S.A.
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie Izba stwierdziła, że nie zachodzi żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania opisanych w art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, a odwołujący ma interes we wniesieniu odwołania w rozumieniu art. 179 ust. 1 i art. 180 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Izba przyjęła w poczet dowodów oryginał pisma z 4 kwietnia 2012 r....

KIO 954 /12

23.05.2012 wyrok
oddalone
Gmina Czerwieńsk
Meritum

Co do zgłoszonych przystąpień oferentów do niniejszego postępowania odwoławczego. Izba postanowiła dopuścić do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego, wykonawcę wybranego to jest Stimo Niedzielski S.J., którego przystąpienie spełniło przesłanki ustawowe z art. 185 ust.2 i 3 ustawy Pzp w zakresie trzydniowego terminu zgłoszenia przystąpienia, wskazania strony do której przystępuje, wniesienia pisma w formie pisemnej, przesłania kopii przystąpień zamawiającemu i odwołującemu oraz co do...

KIO 987/12

23.05.2012 wyrok
uwzględnione
Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Zamawiający – Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o. o. z siedzibą w Zagórzu prowadzi postępowanie, w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest usługa wsparcia analitycznego i projektowego podczas realizacji projektu informatyzacji Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 19 kwietnia 2012 r., pod numerem 125488. Zgodnie z rozdziałem 4.1 ust....

KIO 961/12

23.05.2012 wyrok
uwzględnione
Gmina Miejska Lubań
Meritum

Zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 pzp odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie składu orzekającego Izby Odwołujący legitymuje się interesem w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, gdyż złożył ofertę z najniższą ceną, która stanowi jedyne kryterium oceny ofert....

KIO 979/12|KIO 980/12

23.05.2012 wyrok
oddalone
Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie
Meritum

Postępowanie dotyczy zamówienia publicznego na „na dostawę sterylnych obłożeń i serwet chirurgicznych, masek, czepków, fartuchów ochronnych jednorazowego użytku, pokrowców na obuwie oraz pokryć higienicznych, podzielonego na 9 części. Odwołanie dotyczy części 5 zamówienia, której przedmiotem była dostawa serwet chirurgicznych jednorazowego użytku....

KIO 960/12

23.05.2012 wyrok
oddalone
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Dolina Baryczy” Sp. z o.o.
Meritum

Skład orzekający Izby stwierdził, że odwołanie nie jest zasadne. W ocenie Izby zostały wypełnione łącznie przesłanki zawarte w art. 179 ust. 1 Pzp, to jest posiadania interesu w uzyskaniu danego zamówienia oraz wystąpienia możliwości poniesienia szkody przez odwołującego. Izba postanowiła dopuścić, jako dowód, dokumentację postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przekazaną przez zamawiającego, potwierdzoną za zgodność z oryginałem....

KIO 979/12|KIO 980/12

23.05.2012 wyrok
oddalone
Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie
Meritum

Postępowanie dotyczy zamówienia publicznego na „na dostawę sterylnych obłożeń i serwet chirurgicznych, masek, czepków, fartuchów ochronnych jednorazowego użytku, pokrowców na obuwie oraz pokryć higienicznych, podzielonego na 9 części. Odwołanie dotyczy części 5 zamówienia, której przedmiotem była dostawa serwet chirurgicznych jednorazowego użytku....