Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 1085/12

11.06.2012 wyrok
oddalone
PGE Dystrybucja S.A. Oddział Warszawa
Meritum

W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. W drugiej kolejności Izba ustaliła, że Odwołujący ma interes w złożeniu odwołania. W odwołaniu podnosi on zarzuty dotyczące czynności Zamawiającego polegającej na wykluczeniu go z udziału z postępowania oraz unieważnieniu tego postępowania....

KIO 1073/12

11.06.2012 wyrok
oddalone
Szpital Wojewódzki w Bielsku – Białej
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 roku, nr 113 poz. 759 z późn. zm.; dalej: „Pzp” lub „ustawa”), skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 25 maja 2012 roku oraz została przekazana w ustawowym terminie kopia odwołania Zamawiającemu, co potwierdza dołączona do odwołania informacja potwierdzająca przesłanie odwołania. 10 Izba ustalił...

KIO 1097/12

11.06.2012 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Zakaźny
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Izba stwierdziła, że nie zachodzą przeszkody formalno - prawne do merytorycznego rozpoznania odwołania, a odwołujący legitymuje się interesem, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp we wniesieniu odwołania, ponadto na skutek działań i zaniechań zamawiającego może ponieść szkodę, polegającą na braku możliwości uzyskania przedmiotowego zamówienia publicznego....

KIO 1095/12

11.06.2012 wyrok
uwzględnione
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

W Rozdziale I pkt 4 SIWZ termin wykonania zamówienia określony został następująco: dla ruchu „Staszic” – od 28 kwietnia 2012 r. do 27 kwietnia 2015 r., dla ruchu „Boże Dary” – od 17 listopada 2012 r. do 27 kwietnia 2015 r. W dniu 18 kwietnia 2012 r. Zamawiający dokonał modyfikacji SIWZ, określając następujące terminy realizacji zamówienia: dla ruchu „Staszic” – od 1 lipca 2012 r. do 30 czerwca 2015 r., dla ruchu „Boże Dary” – od 17 listopada 2012 r....

KIO 1098/12

11.06.2012 wyrok
uwzględnione
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
Meritum

Odwołujący, który jak jedyny wykonawca złożył ofertę w postępowaniu, spełnił materialno prawne przesłanki wniesienia odwołania wskazane w art. 179 ust. 1 Pzp. Odwołanie okazało się zasadne. Istotę sporu stanowi ocena, czy odwołujący podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2. Wtórna kwestię stanowi wykonanie wyroku Izby o sygn. KIO 158/12 wobec oddalenia skargi zamawiającego przez Sąd Okręgowy w Katowicach....

KIO 1096/12

11.06.2012 wyrok
oddalone
Gmina Miasta Gdańsk - Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 4 kwietnia 2012 r. nr 2012/S 66-108017, w którym wskazano jako przedmiot zamówienia „Świadczenie usług przewozowych jednym statkiem pasażerskim 6 pomiędzy portem w Gdańsku (Nabrzeże Motławy) a Sobieszewem w roku 1212.” Odwołujący wniósł odwołanie w terminie właściwym dla odwołania, o którym stanowi przepis art. 180 ust....