Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

KIO 1560/13

16.07.2013 wyrok
uwzględnione
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
Meritum

Odwołanie podlega uwzględnieniu w związku z art.192 ust.2 ustawy Pzp oraz na podstawie art. 192 ust. 3 pkt 2 lit. c) w związku z art. 146 ust.1 pkt 1 ustawy Pzp. Tak jak stwierdzila Izba, odwołanie zostało wniesione wobec czynności naruszenia art. 134 ust. 6 pkt 1 w zw. z art. 67 ust. 1 pkt 1 lit a) ustawy Pzp, albowiem Odwołujący [dalej również: firma Netia] nie zgodził się ze stanowiskiem Zamawiającego, że tylko wybrany wykonawca - Exatel S.A....

VI Ga 71/13

16.07.2013 wyrok
odrzucone
Gmina Karlino
Meritum

Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2010 roku - Prawo zamówień publicznych Zamawiający - Gmina Karlino prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego określonego, jako: Przebudowa dróg gminnych oraz budowa kanalizacji deszczowej i oświetlenia w Daszewie. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 85300- 2013 z dnia 1 marca 2013r....

KIO 1611/13|KIO 1615/13

16.07.2013 wyrok
uwzględnione
Chrześcijańska Akademia Teologiczna
Meritum

KIO 1611/13 Odwołujący wskazał, że jego interes w uzyskaniu zamówienia został naruszony przez zamawiającego, ponieważ odrzucona oferta odwołującego powinna być uznana za ofertę najkorzystniejszą spośród niepodlegających odrzuceniu. W konsekwencji, istnieje możliwość poniesienia szkody przez odwołującego, a co za tym idzie odwołujący się ma interes we wniesieniu odwołania....