Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 2689/14

30.12.2014 wyrok
uwzględnione
Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
Meritum

Izba ustaliła następujące okoliczności istotne dla sprawy: Zgodnie z pkt 5.3.4. s.i.w.z. jednym z warunków udziału w postępowaniu jest zapewnienie możliwości realizacji kuponów żywieniowych {nazywanych również dalej „bonami”} w minimum 3 sklepach/placówkach gastronomicznych {nazywanych również dalej „punktami akceptującymi” lub „punktami realizującymi”} w każdym mieście wymienionym 9 Sygn. akt KIO 2689/14 w pkt 2. „Formularza cenowego” w danym miesiącu....

KIO 2721/14

30.12.2014 postanowienie
odrzucone
Zarząd Dróg Powiatowych w Ogonkach
Meritum

1. Odwołanie wobec czynności zamawiającego polegającej na dokonaniu w ogłoszeniu o zamówieniu oraz SIWZ opisu sposobu dokonania oceny spełnienia warunków udziału w zakresie spełnienia warunku, o którym mowa w rozdziale V pkt 1.3 SIWZ, tj. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym podlega odrzuceniu na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp....

KIO 2659/14

30.12.2014 wyrok
oddalone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Izba nie stwierdziła podstaw do odrzucenia odwołania w oparciu o przepis art. 189 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych [j.t. Dz. U. z 2013r., poz. 907 z późn. zm.] – dalej zwanej: „ustawą Pzp”. Odwołanie zostało wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 15 grudnia 2014 roku oraz została przekazana w ustawowym terminie kopia odwołania Zamawiającemu....

KIO 2643/14

30.12.2014 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim
Meritum

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest „wykonanie Systemu e-zdrowie w SPZOZ w Sokołowie Podlaskim polegającego na doposażeniu i modernizacji infrastruktury informatycznej placówki, ucyfrowieniu aparatów RTG i mammo oraz wdrożeniu wysoce funkcjonalnego, zintegrowanego systemu informatycznego służącego pełnej obsłudze zdarzeń medycznych i administracyjnych, a w efekcie – sprawnemu zarządzaniu SPOZ, 9 posiadającego m.in....

KIO 2640/14|KIO 2651/14|KIO 2652/14

30.12.2014 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa - Zarząd Oczyszczania Miasta
Meritum

Zgodnie z pkt 5.3) SIWZ przedmiot zamówienia został podzielony na 9 części (rejonów). Zamawiający zastrzegł, że wykonawca może złożyć ofertę w zakresie maksymalnie trzech części zamówienia (dowód: str. 3 SIWZ, kopia w aktach sprawy). Odwołujący Zakład Zieleni Sp. z o.o. złożył ofertę na rejony II, III i VIII. Ofertę podpisała Pani Z. E. - prokurent. Prezesem Zarządu i jedynym wspólnikiem jest Pani H. B. – B. . Zakład Zieleni Sp. z o.o....

KIO 2657/14

30.12.2014 wyrok
uwzględnione
Gmina i Miasto Koziegłowy
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. W zakresie zarzutu naruszenia art. 90 ust 1 Prawa zamówień publicznych Izba ustaliła, co następuje: 1. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 17 października 2014 r. (kopia ogłoszenia i innych dokumentów przywołanych w uzasadnieniu w aktach postępowania). Wartość zamówienia oszacowano na kwotę 5 346 840 zł. 2....

KIO 2696/14

30.12.2014 wyrok
oddalone
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu. Odwołujący wniósł odwołanie wobec zaniechania czynności, do których Zamawiający był zobowiązany na podstawie ustawy Pzp, polegających na zaniechaniu wykluczenia wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - Konsorcjum firm z liderem Outworking Sp. z o.o. Sp. K. z Poznania [wykonawca Outworking lub Konsorcjum Outworking] oraz odrzucenia oferty tego wykonawcy i wybór jego oferty, jako najkorzystniejszej....