Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 216/15

18.02.2015 wyrok
oddalone
Jednostka Wojskowa 4620
Meritum

W pierwszej kolejności Izba postanowiła nie dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym w charakterze uczestnika postępowania wykonawcy Z. N., prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą radionav. Do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło zgłoszenie przystąpienia do postępowania po stronie zamawiającego wykonawcy Z. N., prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą radionav, jednakże nieodpowiadające wymogom określonym w art. 185 ust. 2 ustawy Pzp....

KIO 218/15

18.02.2015 wyrok
oddalone
GDDKiA
Meritum

Zamawiający w pkt 14 SIWZ - IDW ustalił, że kryteriami oceny ofert w postępowaniu będą cena (waga 60%) i metodyka (waga 40%). Sposób oceny ofert w kryterium metodyka został opisany w pkt 14.3 SIWZ. Wykonawca mógł uzyskać do 40 punktów; na podstawie opracowania „Metodyka" sporządzonego w oparciu o podkryteria ustalone przez zamawiającego. Przykładowy wzór został wskazany w Formularzu 2.2....

KIO 228/15

18.02.2015 wyrok
uwzględnione
Uniwersytet w Białymstoku
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, (tekst Sygn. akt: KIO 228/15 5 jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 907 ze zm.), tj. po zmianie dokonanej ustawą z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych (Dz. U poz. 1232), zwanej dalej „ustawą”....

KIO 225/15

18.02.2015 wyrok
uwzględnione
Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Łodzi Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie podlega uwzględnieniu, albowiem zasadny jest zarzut naruszenia w tym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego art. 89 ust.1 pkt 2 ustawy Pzp z uwagi na zaniechanie odrzucenia oferty wykonawcy Veolia Water Technologies Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i uznanie tej oferty za najkorzystniejszą, podczas gdy ta oferta w zakresie wymaganego parametru zawartości NaHCO3 - ≥ 99 % nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia [siwz]....

KIO 217/15

18.02.2015 wyrok
oddalone
Kompania Węglowa S.A.
Meritum

4 Izba postanowiła dopuścić w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) specyfikację istotnych warunków zamówienia (dalej „SIWZ”) oraz ogłoszenie o zamówieniu z dnia 19 września 2014 r. nr. 2014/S 178 – 315334 na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia oraz warunków udziału w postępowaniu, w tym sposoby porozumiewania się Zamawiającego z wykonawcami; (ii) ofertę Odwołującego na okoliczność ustalenia jej treści; (iii) pismo Zamawiającego z dnia 7 stycznia 2015 r. na okoliczność u...

KIO 252/15|KIO 525/15

18.02.2015 wyrok
oddalone
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 907 ze zm.), tj. po zmianie dokonanej ustawą z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych (Dz. U poz. 1232), zwanej dalej „ustawą”. Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania i rozpoznała je na rozprawie....

KIO 2830/15|KIO 40/15

18.02.2015 wyrok
oddalone
Nadleśnictwo Miastko
Meritum

Izba na posiedzeniu niejawnym prowadzonym z udziałem stron oddaliła wniosek Zamawiającego o odrzucenie odwołania oznaczonego sygn. akt KIO 2830/14 oparty na twierdzeniu, iż Odwołujący nie wykazał istnienia interesu we wniesieniu odwołania w sytuacji, kiedy jego oferta, we wszystkich objętych zakresem zarzutów pakietach, sklasyfikowana została na ostatnich pozycjach w rankingu złożonych ofert, a Odwołujący nie kwestionuje wszystkich ofert przed nim....