Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

KIO 1271/15

26.06.2015 wyrok
uwzględnione
Gminę Miasto Szczecin – Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego
Meritum

Odwołanie podlega uwzględnieniu. 16 W odwołaniu wnoszący odwołanie wykonawca Energopol-Szczecin SA. [Odwołujący lub wykonawca Energopol], zarzucił Zamawiającemu - Gminie Miastu Szczecin - Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, działanie niezgodne z przepisami ustawy Pzp z uwagi na wykluczenie Odwołującego z postępowania oraz uznania jego oferty za odrzuconą z naruszeniem art. 24 ust.2 pkt 3 oraz art. 24 ust.4 tej ustawy. Wskazał także na naruszenie art. 91 ust....

KIO 1246/15

26.06.2015 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść dokumentacji postępowania przetargowego, w tym Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, zwanej dalej SIWZ, oferty Odwołującego, Przystępującego i wykonawcy - Konsorcjum firm: Hospital Service Company sp. z o.o., sp. k., Impel Cleaning sp. z o.o., trzech wezwań Zamawiającego z dnia 20 maja 2015r....

KIO 1280/15

26.06.2015 wyrok
uwzględnione
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza
Meritum

W pierwszej kolejności ustalono, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy Pzp wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 1...

KIO 1261/15

26.06.2015 wyrok
oddalone
Instytut „Pomnik‑Centrum Zdrowia Dziecka”
Meritum

Skład orzekający Izby stwierdził, że odwołanie nie jest zasadne. W ocenie Izby zostały wypełnione łącznie przesłanki zawarte w art. 179 ust. 1 Pzp, to jest posiadania interesu w uzyskaniu danego zamówienia oraz wystąpienia możliwości poniesienia szkody przez odwołującego. Izba ustaliła, że stan faktyczny postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (postanowienia specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz informacje zawarte w ogłoszeniu o zamówieniu) nie jest sporny. W ocenie Izby, zarz...