Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

3 orzeczeń w bazie

KIO 1410/15|KIO 1415/15

17.07.2015 wyrok
oddalone
Operator Wodociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
Meritum

Odwołujący Gazomet w sprawie KIO 1410/15 wniósł odwołanie od czynności i zaniechań Zamawiającego polegających na: 1. nie odrzuceniu oferty konsorcjum ARMA-POL na podstawie art. 90 ust. 3 w związku z art. 90 ust. 1 i 2 ustawy Pzp w sytuacji, kiedy wykonawca nie wykazał, że jego 4 oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny, czego nie dało się stwierdzić, jeżeli wykonawca ten nie dołączył do swoich wyjaśnień żadnych dowodów potwierdzających przedstawione wyliczenia, 2....

KIO 1442/15

17.07.2015 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny
Meritum

Izba postanowiła dopuścić w poczt materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) SIWZ, odpowiedzi na pytania dotyczące SIWZ z dnia 29 maja 2015 r. oraz ogłoszenie o zamówieniu nr 2015/S 096 – 173634 na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia oraz wymagań Zmawiającego dotyczących przedmiotu zamówienia; (ii) ofertę Odwołującego na okoliczność ustalenia jej treści; (iii) protokół postępowania przetargowego na okoliczność ustalenia przebiegu postępowania przetargowego; (iv) zawiadomienie Zamawi...

KIO 1436/15

17.07.2015 wyrok
oddalone
Tauron Dystrybucja S.A.
Meritum

Skład orzekający Izby stwierdził, że odwołanie nie jest zasadne. 12 W ocenie Izby zostały wypełnione łącznie przesłanki zawarte w art. 179 ust. 1 Pzp, to jest posiadania interesu w uzyskaniu danego zamówienia oraz wystąpienia możliwości poniesienia szkody przez odwołującego. Izba ustaliła, że stan faktyczny postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (postanowienia specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz informacje zawarte w ogłoszeniu o zamówieniu) nie jest sporny. W ocenie Izby, z...