Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 1586/15

07.08.2015 wyrok
oddalone
Wojskowy Instytut Medyczny
Meritum

Odwołujący w swoim odwołaniu zarzucił Zamawiającemu naruszenie art. 90 ust. 1 oraz art. 7 ust. 1 ustawy Pzp, poprzez nieuzasadnione wezwanie Odwołującego do złożenia wyjaśnień w celu ustalenia, czy oferta Odwołującego zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia i wniósł o uwzględnienie odwołania w całości i nakazanie Zamawiającemu unieważnienia czynności wskazanego wezwania z dnia 15 lipca 2015 r....

KIO 1587/15|KIO 1589/15

07.08.2015 wyrok
oddalone
T-Mobile Poland S.A.
Meritum

Odwołania nie zasługują na uwzględnienie. Odwołujący: T-Mobile Poland S.A. oraz Orange Polska S.A. spełniają przesłanki, wskazane w art. 179 ust. 1 Pzp, do wniesienia odwołania. Oferta T-Moble Poland S.A. jest ofertą najkorzystniejszą, która zawiera jednak cenę przewyższającą kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W związku z powyższym, ww....

KIO 1611/15

07.08.2015 wyrok
oddalone
Miasto Ruda Śląska
Meritum

wyrażone w wyroku z dnia 13 kwietnia 2011 r. sygn. akt KIO 707/11, zgodnie z którym „postępowanie przed Krajową Izbą Odwoławczą zgodnie z art. 190 ust. 1 jest postępowaniem kontradyktoryjnym, polegającym na rozstrzyganiu sporu pomiędzy Odwołującym a Zamawiającym. W sytuacji, kiedy co do części podniesionych zarzutów spór nie występuje, to prowadzenie w tym zakresie postępowania staje się bezprzedmiotowe. Przyjęciu takiego stanowiska nie stoi na przeszkodzie przepis art....

KIO 1614/15

07.08.2015 postanowienie
odrzucone
Łosicki Dom Kultury
Meritum

Zamawiający - Łosicki Dom Kultury prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Modernizacja Łosickiego Domu Kultury - mechanika i pozostałe wyposażenie sali widowiskowej”. Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 03 lipca 2015 r. pod numerem 165350....

KIO 1591/15

07.08.2015 wyrok
oddalone
Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o
Meritum

Odwołanie, wobec nie stwierdzenia na posiedzeniu niejawnym braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez Odwołującego wpisu, podlega rozpoznaniu. Ponadto Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał Zamawiającemu kopię niniejszego odwołania. Izba ustaliła również, że wezwanie do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym miało miejsce w dniu 27 lipca 2015 r....

KIO 1574/15

07.08.2015 wyrok
uwzględnione
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza
Meritum

odwołanie należy uwzględnić. W celu rozstrzygnięcia zarzutów odwołania, Izba ustaliła, co następuje: 1. W pkt III.6) ogłoszenia o zamówieniu (kopia ogłoszenia i innych dokumentów przywołanych w uzasadnieniu w aktach postępowania) Zamawiający oczekiwał złożenia następujących dokumentów: ,,Atesty powinni być wydane przez uprawnione jednostki certyfikujące i opisane w sposób nie budzący wątpliwości do jakich foteli są dedykowane: atest toksyczności, atest trudnopalności mebli tapicerskich, atest wy...

KIO 1573/15

07.08.2015 wyrok
oddalone
Gmina Dąbrowa Górnicza
Meritum

Zgodnie z art. 179 ust. 1 pzp odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, gdyż złożył ofertę, która została sklasyfikowana na trzecim miejscu....

KIO 1605/15

07.08.2015 wyrok
uwzględnione
ARiMR Oddział Regionalny
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że Odwołującemu, w świetle przepisu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, stanowiącego, że Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy, przysługiwało prawo do wniesienia odwołania w postępowaniu o udzielenie zamówienia publiczneg...