Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 2564/15

03.12.2015 wyrok
oddalone
Sąd Okręgowy w Warszawie
Meritum

W treści siwz zamawiający nie wskazał czy i w jakim zakresie dopuszcza rozwiązania równoważne, nie dopuścił rozwiązań wariantowych – rozdział II siwz.. W załączniku nr 1 do siwz w brzmieniu ustalonym w dniu 28 października 2015r. zamawiający opisał przedmiot zamówienia w następujący sposób: Dostarczone urządzenia wielofunkcyjne będą posiadały parametry nie gorsze niż wymienione poniżej: Rodzaj urządzenia: wielofunkcyjne A3, drukarka, kserokopiarka, skaner Technologia druku: Laserowa, kolorowa An...

KIO 2553/15

03.12.2015 wyrok
oddalone
Przedsiebiorstwo Gospodarowania Odpadami w Suwałkach sp. z o.o.
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 roku, poz. 907 ze zm.; dalej: „Pzp” lub „ustawa”), skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 23 listopada 2015 roku oraz została przekazana w ustawowym terminie kopia odwołania Zamawiającemu, co Strony potwierdziły na posiedzeniu z ich udziałem....

KIO 2563/15

03.12.2015 wyrok
oddalone
Skarb Państwa, Ministerstwo Finansów, Biuro Administracyjne
Meritum

5 Ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, Izba skierowała odwołanie na rozprawę. Ustalono dalej, że wykonawca wnoszący odwołanie posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 2503/15

03.12.2015 wyrok
oddalone
Ministerstwo Finansów, Biuro Administracyjne
Meritum

21 Krajowa Izba Odwoławcza stwierdza, że odwołanie nie jest zasadne. W ocenie Izby zostały wypełnione łącznie przesłanki zawarte w art. 179 ust. 1 Pzp, to jest posiadania interesu w uzyskaniu danego zamówienia oraz wystąpienia możliwości poniesienia szkody przez odwołującego. Izba postanowiła dopuścić, jako dowód, dokumentację postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przekazaną przez zamawiającego, potwierdzoną za zgodność z oryginałem....

KIO 2556/15

03.12.2015 wyrok
uwzględnione
Ministerstwo Sprawiedliwości
Meritum

Izba postanowiła dopuścić w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) SIWZ oraz ogłoszenie o zamówieniu na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia oraz warunków udziału w postępowaniu; (ii) protokół postępowania przetargowego na okoliczność ustalenia przebiegu postępowania przetargowego; (iii) ofertę Odwołującego na okoliczność ustalenia jej treści; (iv) pismo Zamawiającego z dnia 23 listopada, 25 i 27 listopada, korespondencję e – mailową z dnia 25 listopada 2015 r. pomiędzy Za...