Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 2656/15

18.12.2015 wyrok
oddalone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi
Meritum

Z art. 179 ust. 1 pzp wynika, że odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący wykazał, że ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, w którym złożył ofertę na pakiet nr 13, czyli drugą ofertę obok oferty Przystępującego. Odwołujący tym samym może 17 Sygn....

KIO 2641/15

18.12.2015 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Grudządz
Meritum

Zgodnie z punktem III.2.1 ogłoszenia o zamówieniu wykonawcy zobowiązani byli wykazać posiadanie zaświadczenia o wpisie do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych oraz posiadanie zezwolenia na transport odpadów. W punkcie 5.2 SIWZ Zamawiający zamieścił następujący opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków: 1....

KIO 2631/15|KIO 2636/15

18.12.2015 wyrok
oddalone
GDDKiA Oddział w Białymstoku
Meritum

Zgodnie z art. 179 ust. 1 pzp odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący legitymują się interesem w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, w którym złożyli ważne oferty....

KIO 2645/15

18.12.2015 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie
Meritum

3 Odwołujący złożył odwołanie od niezgodnej z prawem czynności Zamawiającego polegającej na: ocenie ofert; − zaniechaniu odrzucenia oferty Przystępującego jako zawierającej rażąco niską cenę; − wyborze jako najkorzystniejszej oferty Przystępującego. − Czynności tej zarzucił: naruszenie art. 90 ust. 2 ustawy Pzp, poprzez uznanie, że Przystępujący sprostał − ciążącemu na nim ciężarowi dowodu; naruszenie art. 90 ust....

KIO 2642/15

18.12.2015 wyrok
uwzględnione
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju
Meritum

Izba postanowiła dopuścić w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) specyfikację istotnych warunków zamówienia (dalej „SIWZ”) oraz ogłoszenie o zamówieniu nr 2015/S 177 – 321758 z dnia 12 września 2015 r. na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia oraz warunków udziału w postępowaniu; (ii) ofertę wykonawcy Groy Group na okoliczność ustalenia jej treści; (iii) wezwanie Zamawiającego z dnia 22 października, 10 i 19 listopada skierowane do wykonawcy Groy Group o złożenie wyjaśnie...

KIO 2661/15

18.12.2015 wyrok
oddalone
Inspektorat Uzbrojenia
Meritum

Pismem z dnia 21 września 2015 r. Zamawiający wezwał Odwołującego, w trybie przepisu art. 26 ust. 4 ustawy Pzp, „do złożenia wyjaśnień dotyczących dokumentów, złożonych wraz z „Wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu prowadzonym w 15 trybie przetargu ograniczonego”, zwanym dalej „wnioskiem”, potwierdzających spełnianie warunku udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego: 1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności, określonej w sekcji III....

KIO 2657/15

18.12.2015 wyrok
oddalone
Gmina Lublin
Meritum

10 Skład orzekający Izby ustalił że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Należy bowiem wskazać, że środki ochrony prawnej określone w ustawie Pzp przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść...

KIO 2659/15

18.12.2015 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do wniesienia odwołania, zgodnie z art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Jest wykonawcą zainteresowanym uzyskaniem zamówienia w niniejszym postępowaniu. Uwzględnienie zarzutów podniesionych w odwołaniu zwiększa szansę Odwołującego na uzyskanie zamówienia. Izba nie uwzględniła zarzutu dotyczącego art. 186 ust....