Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 2737/15

15.01.2016 wyrok
oddalone
Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. 7 W zakresie zarzutu dotyczącego nieprawidłowego przedstawienia przez konsorcjum Grontmij dokumentów dotyczących niekaralności osób zarządzających podmiotem, na zasoby którego powołało się konsorcjum Grontmij, tj. DHI Dania, Izba stwierdziła, że zarzut ten nie potwierdził się – przede wszystkim: nie został przez odwołującego udowodniony....

KIO 2790/15

15.01.2016 wyrok
uwzględnione
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej w Warszawie
Meritum

12 Zgodnie z rozdziałem VII SIWZ (Wykaz oświadczeń i dokumentów jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego), w celu potwierdzenia, że oferowane w ramach roboty budowlanej dostawy spełniają wymagania Zamawiającego, wykonawcy zobowiązani byli przedstawić m.in.: 2.5....

KIO 2792/15|KIO 2843/15

15.01.2016 wyrok
oddalone
Tarnowskie Wodociągi Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie wniesione przez Konsorcjum EGBUD (KIO 2972/15): Odwołanie podlega oddaleniu, gdyż odwołujący nie wykazał przesłanek wymaganych przez art. 179 ust. 1 Pzp. Odwołujący będący wykonawcą, który ubiega się o zamówienie w badanym postępowaniu ma interes w uzyskaniu zamówienia, jednak skutkiem zarzucanych zamawiającemu naruszeń przepisów ustawy nie może on ponieść szkody....

KIO 2793/15

15.01.2016 wyrok
uwzględnione
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej w Warszawie
Meritum

12 Zgodnie z rozdziałem VII SIWZ (Wykaz oświadczeń i dokumentów jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego), w celu potwierdzenia, że oferowane w ramach roboty budowlanej dostawy spełniają wymagania Zamawiającego, wykonawcy zobowiązani byli przedstawić m.in.: 2.5....

KIO 2813/15

15.01.2016 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Czarnobór
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 roku, poz. 907 ze zm.; dalej: „Pzp” lub „ustawa”), skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 28 grudnia 2015 roku oraz została przekazana w ustawowym terminie kopia odwołania Zamawiającemu, co potwierdziły Strony na posiedzeniu z ich udziałem....

KIO 2866/15

15.01.2016 wyrok
oddalone
Gminę Miasto Szczecin
Meritum

W Rozdziale 15 pkt 2 lit A ppkt 7 i 10 (str. 17 siwz), którego postanowienia kwestionował odwołujący zamawiający ustalił odpowiednio, że wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zapewni kompatybilność systemu z już istniejącym sprzętem do obsługi i kontroli Bike_S, który stanowi wyposażenie Centrum Kontroli i Kontaktu z nowymi elementami systemu Bike_S-II etap w miejscu wyznaczonym przez zamawiającego oraz, że zapewni kompatybilność Bike_S –II etap z już istniejącym oprogramowaniem oraz licencja...

KIO 2828/15|KIO 2838/15

15.01.2016 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie
Meritum

Ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, Izba skierowała odwołania na rozprawę. Ustalono dalej, że obaj wykonawcy wnoszący odwołanie posiadają interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 2722/15|KIO 2728/15

15.01.2016 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 189 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, wartość szacunkowa kwoty określone której zamówienia przekracza w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 2858/15

15.01.2016 wyrok
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Izba ustaliła Przedmiotem odwołania jest zaskarżenie czynności zamawiającego, który wybrał najkorzystniejszą ofertę w wyniku aukcji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie dodatkowych wzmocnień gruntów na odcinku Ropczyce - Sędziszów Małopolski w km od 124,900 do km 133,600 wraz z opracowaniem projektu wykonawczego i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, w ramach projektu POIiŚ Nr 7....