Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 554/19

10.04.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Szpital Miejski w Morągu Sp. z o.o.
Meritum

Szpital Miejski w Morągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Zamawiający”) prowadzi na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 ze zm.), zwanej dalej: „ustawa Pzp” postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Rozwój e-usług medycznych w Szpitalu Miejskim w Morągu Sp. z o. o." (nr postępowania: 8/2019). Wartość zamówienia przekracza kwoty określone na podstawie art. 11 ust....

KIO 498/19

10.04.2019 wyrok
uwzględnione
Komenda Główna Policji w Warszawie
Meritum

W pierwszej kolejności ustalono, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym w charakterze uczestnika postępowania po stronie zamawiającego wykonawcę Matic S.A. w Warszawie uznając, że zostały spełnione wszystkie przesłanki formalne zgłoszenia przystąpienia wynikające z art....

KIO 521/19

10.04.2019 wyrok
uwzględnione
Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu
Meritum

I. Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi ‎ art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 roku, poz. 1986 ‎ ze zmianami; dalej: „Pzp” lub „ustawa”), skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 25 marca 2019 roku oraz została przekazana w ustawowym terminie kopia odwołania Zamawiającemu, co Strony potwierdziły na posiedzeniu z ich udziałem. II....

KIO 549/19

10.04.2019 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla m. st. Warszawy w Warszawie
Meritum

Decyzją nr III OT/445/2015 z dnia 29 lipca 2015 roku wydanej przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla m. st. Warszawy nakazano dokonanie całkowitej rozbiórki: 3 piętra o powierzchni użytkowej 603,23 m 2 , powierzchni całkowitej 812,06 m 2 4 piętra o powierzchni użytkowej 506,66 m 2 , powierzchni całkowitej 742,43 m 2 5 piętra o powierzchni użytkowej 344,72 m 2 , powierzchni całkowitej 517,30 m 2 6 piętra (poddasze) o powierzchni użytkowej 171,07 m 2 , powierzchni całkowitej 245,86 m...

KIO 533/19

10.04.2019 wyrok
uwzględnione
Muzeum Narodowe w Krakowie
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na dozorowaniu ekspozycji muzealnych i wykonywaniu prac porządkowych w Pawilonie Józefa Czapskiego, Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. Zamówienie ma być realizowane przez okres 12 miesięcy albo do wyczerpania wartości umowy, jeśli nastąpiłoby to przed upływem terminu, na jaki umowa zostanie zawarta. Przewidziana przez zamawiającego ilość godzin pracy wynosi 5626 godzin....

KIO 544/19

10.04.2019 wyrok
oddalone
Gmina Dąbrowa Górnicza
Meritum

odwołanie należy oddalić. Izba ustaliła, co następuje: 1. Zamawiający w SIWZ wskazał, że obok ceny, kryterium oceny ofert będzie stanowiło m.in.. doświadczenie Kierownika Budowy (pkt 24.2.3 SIWZ; odpis SIWZ i innych dokumentów przywołanych w uzasadnieniu w aktach sprawy). Zamawiający podał, że w ramach kryterium doświadczenie Kierownika Budowy (D) ocena będzie dokonana na podstawie informacji o doświadczeniu osoby wyznaczonej do pełnienia tej funkcji i wskazanej w Formularzu ofertowym, przy czym...

KIO 530/19

10.04.2019 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie
Meritum

Izba ustaliła, że odwołującemu, w świetle przepisu art. 179 ust. 1 Pzp, stanowiącego, ‎ że „Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia ‎ przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy”, przysługiwało uprawnienie do wniesienia odwołania....