Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 753/19

08.05.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Otwock
Meritum

postępowanie odwoławcze należy umorzyć, bowiem w odpowiedzi na odwołanie Zamawiający uwzględnił w całości zarzuty podniesione w odwołaniu. Zgodnie z art. 186 ust. 2 Prawa zamówień publicznych, w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym pod warunkiem, że w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 705/19

08.05.2019 wyrok
oddalone
Polska Grupa Górnicza S.A.
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 755/19

08.05.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

KIO 746/19

08.05.2019 wyrok
oddalone
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy
Meritum

Zarzut naruszenia przez Zamawiającego art. 24 ust. 1 pkt 12 ustawy Prawo zamówień publicznych nie zasługuje na uwzględnienie. Zamawiający w sposób prawidłowy dokonał wykluczenia Odwołującego z postępowania. Zamawiający w sposób prawidłowy ustalił brak dysponowania przez Odwołującego potencjałem osobowym (w zakresie zdolności technicznej i zawodowej), tj....

KIO 718/19|KIO 731/19

08.05.2019 wyrok
uwzględnione
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełniają określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. mają interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez nich szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Sygn. akt KIO 718/19 Odwołanie zasługuje na uwzględnienie....

KIO 772/19

08.05.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Centralny
Meritum

Zamawiający PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą: „Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn.: „Poprawa dostępności przejścia granicznego Terespol - Brześć, Etap 1- Rozbudowa układu torów o przejście 1520 mm stacji Terespol". Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 20 grudnia 2018 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem: 2018/S 562209....

KIO 744/19

08.05.2019 wyrok
oddalone
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do art. 179 ust. 1 Pzp. Wykonawca Elsevier B.V. z siedzibą w Amsterdamie (Holandia) skutecznie przystąpił do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego, stosownie do wymogów art. 185 ust. 2 i 3 Pzp....